Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Mati
Moor
18.01.2013

Erakondade sisemise demokraatia tõstmiseks tuleb kehtestada kord, üks isik ei saa olla kauem peaminister kui kaks valimist järjest.

Maades kus riigipea on president on võetud USA tava, presitendi võimuloleku aeg on 2 valimist.
Selle alus on praktiline tõdemus, et antud aja jooksul ühiskonna hoiakud,arusaamad niipalju muutunud ,et presitent oma arusaamadega hakkab tegema vigu. Meil on tegelik võim peaministri käes, seega oleks õige stagnatsiooni ärahoidmiseks kehtestada samuti sama tingimus. Vastavalt sellele on erakonna esimehel olla, kui tulevasel peaministril oma postil ainult kaks valimisaega. Depatt erakonna sees peab olema sisuline, mitte vormiline nõude täitmine. Siin on sisepoliitika kommentaatoritel kõvasti tööd sisu selgekstegemisega valijatele.

Aa0183157 Missing Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Mina_2 2003.01.20.passipilt Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Üks isik ei sa olla kauem peaminister

Minule jääb arusaamatuks miks ei või üks isik olla kauem kui kaks ametiaega peaminister kui temal on valijate enamuse mandaat, kui ta on pädev oma ametipostil? Stagnatsiooni peavad ära hoidma peaministri partei ja parlamendi liikmed ja valijad. Miks valida stagnanti parlamenti?

Raivo Blok
22. jaanuar

Mida sa tahad???

Jätkusuutlikust???
Proovi seda oma pere(sugu) elus ja nühi...

Peep Kask
18. jaanuar