Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Riigi ja KOV asutuste tippjuhtide konkursid avalikuks

Tippjuhtide konkursi kandidaadid võiksid olla avalikud (vähemalt need, kes saavad edasi CV voorust järgmisesse). See aitaks kaasa diskusiooni tekkele - kes on siis õige juht antud kohale. Ühtlasi võimaldaks vajadusel leida üles nö. peidetud poliitikud. Kui ametikohale kandideerib poliitik, kes on sobiva tausta-haridusega aitaks see selgitada, et mis valiti siis tema - sest ta lihtsalt oli pädevam. Teisalt kui valitakse sobivaks ilma erialase hariduseta poliitik ja välja jääb erakonnastamata tippspetsialist siis on avalikkusel kergem küsida - miks siis siis tippspetsialist ei saanud.

Idee vastuväiteks oleks, et: aga äkki siis ei julgegi keegi kandideerida. Selle lükkab ümber ERM-i juhi valimine, kus kandidaadid olid avalikud, toimus debatt ja oli läbipaistevam, kuidas Lukas sai ERMi juhiks. Oleks ta saanud ERMI juhiks ilma avaliku debati ja konkursita oleks tõenäoliselt olnud eslehe uudis et "Lukas sokutati Tartusse, et vältida erakonna lõhenemist"

Kindlasti ei peaks kõik konkursid olema avalikud vaid riigi ja KOV asutuste (sh. koolid ), AS-id, OÜ-de tippjuhid.

Missing Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Widescreen_(8)_3 Mina_10dd Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Vello Missing Missing Missing Rr_mini Heli_koit Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Picture_030 Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0114715 Missing Jaanus_nurmoja_2012_ruut
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kompromiss

Ma ei arva, et kõik kandideerijad oleksid kangesti vaimustatud oma kandideerimise avalikustamisest. Aga...

Ma usun, et seda ideed on võimalik teostada ilma isikuid avalikustamata. Avalikustatud oleksid vaid kandidaatide tegevuskavad ning kui vaja, siis ülevaade nende senisest tegevusest, mis on sõnastatud nii, et selle taga peituv kandidaat ei ole (üheselt) äratuntav.

Jaanus Nurmoja
25. jaanuar

Tippjuhid ei tohi olla poliitiliselt mõjutatavad

Toetan ettepanekut ja ka Toivo pooltargumenti, et poliitiline kuuluvus tuleb peatada juhikohal olemise ajaks. Riigiasutuste tippjuhid ei tohi olla poliitiliselt mõjutatavad.

Vello Järverand
21. jaanuar

Toetan ametnike pädevuse alusel valimist.

Kui valituks saab asjatundja,kes on juslikult parteilane,siis peab ta ametisoleku ajaks oma parteilise kuuluvuse peatama.

Toivo Kalmo
19. jaanuar