Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing ܜlo
Reim
07.01.2013

Eralkonnad peavad asju ja teenuseid ostes lähtuma Riigihangete seadusest.

Kuna erakonnad on tavalised MTÜ-d, kes saavad raha riigieelarvest, peab nende kulude teke olema täiesti läbipaistev. Välistatud/minimiseeritud peab olema võimalik korruptiivne tehing. Selleks tuleb allutada kogu asjade ja teenuste ostmine EV kehtivale Riigihangete seadusele. Täna laiutatakse eelarveliste rahadega nii nagu heaks arvatakse. Kui soovitakse vanal viisil jätkata, siis tuleb lõpetada rahastamine riigieelervest ja kogu tegevuskulu tuleb kanda liikmemaksudest. Likvideerida tuleb olukord, kus erakond on sisuliselt äriettevõte, keda doteeritakse 100% riigieelarvest aga samas ei kehti talle mõningad seadused.

Missing Missing Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Yves-mart_netti Missing Missing Missing Missing Olavicv Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing 38210296521 Missing Missing Missing Missing Aarekasemets_lse_sociology100 Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010
Missing Missing Missing Missing Headless Photo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Hange ei taga alati läbipaistvust

Esiteks on vastavalt Riigihangete seadusele riigihanke piirmäär 40 000 eurot. St et väiksemaid hankeid võib teha ilma suurema-avaliku hankemenetluseta.
Teiseks ütleb RHS, et telesaadete tegemiseks, ei pea riigihanget tegema. Sisuliselt võivad erakonnad sellisel juhul kogu eelarve saata TV-sse ja tellida saateid ning kõik on vastavalt seadustele.

link: www.riigiteataja.ee/akt/114022012002

Mihkel Mikkelsaar
16. jaanuar