Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Raul
Kaarna
19.01.2013

Laste elukoht vanemate lahkumineku korral.

Kirjutan isikliku kogemuse põhjal. Kuna isadus on tänapäeval negatiivse tähendusega, siis minult ettepanek: lapsed ei peaks jääma selle vanema kasvatada kes on lõhkunud perekonna ehk kui ema läheb pere juurest ära ja loob uue pere, siis ei peaks ta lapsi kaasa saama (v.a alkoholi vmt.probleemi korral). Laste käest küsimine pole lahendus, kuna teisest vanemast eemaleveetuna on lastele ajupesu kiirelt tehtav.
Lapsed kasvavad meil teadmisega, et isa ongi vaid raha jaoks.
Kuuldavasti on arenenud riikides vanemate lahkuminek selgelt põhjuste alusel lahterdatud ja laste määramine igal juhtumil ette teada.
Kuna ise olen kannataja ja minu case-i on kõrvalt jälginud ka minu sõbrad-sugulased, siis meestuttavad on mulle öelnud et neid paneb ootama suhete loomise ja laste saamisega seonduv.
Naiste arvamused pole siinkohal oodatud, kuna süüdi on alati mehed, ja kui ei olegi, siis põhjus leitakse.

Missing Missing Missing Vello Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Lisan naise arvamuse

Ma kahjuks teid ei tunne.
Olen siiski näinud, kuidas mees (laste isa siis) saab täiesti kenasti üksi laste kasvatamisega hakkama. Ühel juhul kasvatas isa üles kolm last.

Seega ma toetan seda ettepanekut, et laste elukoht lahutuste korral ei pea olema alati naise juures nagu tavapraktika Eestis ilmselt siiski on.
Samas ei tasuks kooselu alustadagi, kui kahtlete.

Isiklikult ma eelistaksin, kui poleks vaja lasta teistel valida, vaid vanemad saaks ise kokkuleppele. Sageli seda aga ei suudeta ja kannatajaks on kahjuks lapsed.

Mitte kunagi ei ole isad ainult raha jaoks. Isegi kui isa ei ela lastega koos, siis näeb ja kuuleb laps tegelikult rohkem, kui te arvate. Ta võib isa mitte näha, kuid kunagi esitab ta emale ka küsimuse, et miks ma isa ei näinud. Ning sama küsimuse võib ta esitada ka isale, kui mingitki kokkupuudet on.

Mind on kasvatanud nii isa kui ka ema ning ka minu lastel on kaks vanemat. Ka minu isa on alati valmis lapselastega tegelema.
Jõudu ja kannaltlikkust!

Kai Kaarna
23. jaanuar