Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Raul
Raudsepp
19.01.2013

Pruudipõua leevendus

Nagu enamus muid nähtusi on ka generatiivses eas naiste migratsioon aja funktsioon ehk sõltub konkreetsetest kultuurioludes ajahetkel, olles kinni inimeste peades. Ei ole kaugel aeg (alles eelmise sajandi 20-ndad) kui õpetajanna oli pigem erand. Samuti, on isegi raamatuisse raiutud, oli aeg, kus maal oli peigmeeste põud ja kõrgharitult maale tööle suunatud naised mehhanisaatoritega ühtevalu ühte heitsid. Ja - häda polnud justkui midagi.
Iseasi on lolluse/tarkuse skaalal diplomeerituse osakaal. Ise olen näinud kottlolle akadeemikuid ja vaimuteravaid nn asotsiaale (sellisedi tõrjutuid on hulgi ka täna). Naiste/meeste suhteis olen samuti kordi jakordi näinud, et haridus matsinnat ei riku.
Üleüldse on huvitav see, et naised, kes end valdavalt ja otsustavalt institutsionaalses voos (koolituskeskkond) suudavad vaevata kehtestada, st. saada adjusteeritud, ilmutavad haridustee lõppemisel sama valdavalt mannetust? kõik need palgalõhede jms kunsthädade jutud. Ülevõlli harituse näiteks on ka asjaolu, et nt murrete soikumisesl on enamaltjaolt tegevad just diplomeeritud naised (on lemas vastavad uurimused). Tarkus?
Pruuditemaatika on samas üsna mitmetahuline. Tõepoolest on naisi, kes on end mehest tugevalt mööda/üle harinud ja elavad kõrvuti justkui eri planeetidel (kuniks). Samas kilgendavad tutvumiskuulutsed targa mehe nõudest kui siis aga kodanik peigmehekandidaat, trehavamisel, mingitki mõistuse olemasolu ilmutab, on tulemuseks kaugenev kontsaklõbin.
Seega, vähemalt kahte asja peaks Mythbusters kummutada võtma: diplomeeritud harituse ja targa peigmehe.
Ühiskonna hädad on üksikisikute kanda. Üks neist on nn pruudipõud.
Selle (ja mitte ainult) leevenduseks on mittejürtolik (talliniseerumine), tasakaalustatud regionaalne püsimine (täna) ja edasine areng. Samuti juhmuse/tarkuse lahtisidumine koolitunnistuste paki paksusest.

Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile