Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Vello
Paas
19.01.2013

Rahvakogu pidevalt toimivaks ja riigikogu komisjonidele pidevaks täiendajaks.

Vaatasin videolõiku Rahvakogu mõttetalgutelt Rahvusraamatukogus. Juku Kalle Raid oli mures, et kui praegune aktsioon toimib "plokina" , siis mõne aja möödudes ploki mõju lahjeneb ja plokk mureneb. Tekib vajadus uue ploki järele.
Mõte selline: muuta Rahvakogu pidevalt toimivaks ja küpsemate ettepanekute/arvamust abil suunata Riigikogu komisjonide tööd rahva soovidest ja arusaamadest lähtudes. Rahva ettepanekute "küpsemine" Rahvakogu töös ja nende kasutamine otsuste langetamisel Riigikogus teeb meie riigist tegelikult rahvavalitsusega riigi. Meie tarkade ja teadjameeste avalikud selgitused otsuste juurde on palju parema mõjuga, kui praegused valitsuse harvad pinnapealsed seletused, mis on tihti seotud erakondlike lubaduste täitmise sildiga. Rahval tekib selle tulemusena vale arusaam, et kõik mis head toimub on erakondade heategu inimestele ja kõik halb on opositsiooni sünnitis.

Sellise avaliku pideva "seina" olemasolu ja selle mõju riigi toimimisele on minu meelest vajalik ja edasiviiv. Ehk hakkab eesti inimestel siis rohkem meeldima Eestis elada.

Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2006_0327esimesed0021 Missing Missing 2003.01.20.passipilt Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile