Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Ree
Lindeberg
19.01.2013

Lastetoetuste maksmisest vaesuses elavatele peredele

Loen välja, et riigi poolt kavandatud lastetoetuste määrade tõstmise osas on lähtutud põhimõttest, et lastetoetuste määrad tõusevad peredel, kes elavad suhtelises vaesuses ja neil, kelle peres kasvab kolm last.
Lastetoetuse määr peab tõusma kõigil peredel, kes elavad kindlaks määratud vaesuse kategooriates ehk absoluutses vaesuses, suhtelises vaesuses ja vaesusriski piiril, lisaks eelpool väljatoodud pered, kus kasvab kolm või enam last. Juhul kui mõni neist kategooriatest on jäänud välja rahaliste vahendite puudumisel, siis ei ole tulumaksu alandamine end õigustanud ja tulumaksu tuleb tagasi tõsta 1-2%.
Et rahalise toetuse kasv jõuaks kindlasti eelpool nimetatud kategooria lasteni võib kaaluda neile eelnimetatud vaesuskategooriates peredele talongisüsteemi kehtestamist, kus suurenenud rahaline toetus või lastetoetus tervikuna makstakse välja KOV-ide sotsiaalosakondade poolt sihtotstarbeliselt näiteks kooli - ja spordiriietes ja jalanõudes, koolitarvetes, huviringides osalmise tasus jne.
Kahjuks loen välja, et lõplikult hakkavad lastetoetuste uued määrad kehtima alles aastal 2015, mis tähendab, et riigi poolne lahendus vaesuses elavate laste olukorra parandamiseks aastatel 2013 ja 2014 puudub.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile