Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Valdar
Parve
19.01.2013

Erakonna liige ümber defineerida!

Parteide juhid kasutavad oma liikmete arvu malakana, millega teistele parteile rahva ees äiata - vaat minul suurem, minu pooldajate ring on suurem. See, kuidas praegu ollakse vormistatud erakonna liikmeiks - selle tehniline teostus seaduse läbi on moraalselt väär.

On õigem, kui erakonnal on nii mitu liiget, kui mitu isikut on sätestatud ajaperioodil enne otsustuskogu kokkukutsumist maksnud oma pangaarvelt erakonna pangaarvele mõningase summa.
(Kas summa on 1, 2, 5 või 10 € kuus, see on kokkuleppe asi. Kes ei suuda sissetuleku nappuse tõttu loovutada oma partei kasuks ühte ainukest eurot kuus, on erakonna juhtide poolt üksteise vastu manipuleeritav "mööbel".)
Praegu ühed maksavad palju, teised maksavad vähe ja kolmandad mitte üldse, aga igal neist on ühesuurune hääl?
Aga muidugi ei ole neil ühesuurune hääl! Mõned nendest, kes on maksnud palju, saavad vaevatasuks koha riigiettevõtte nõukogus, kus nad koguvad Sõõrumaa kombel oma äri eduks vajalikku informatsiooni.
Mis tähtus on sel juhul erakonnasisesel näilikkusel 1 inimene = 1 hääl, mis võib olla kirjutatud sisse eetikakoodeksitesse, aga ometi ei kehti - ka JOKi puhul mitte? 10000 liikmega Rahvaliidust 9000 oli sihuke "mööbel". Sõltumatu komisjon leiaks igast parteist 70 kuni 90 % liikmeskonnast olevat igasuguse sisulise mõjuta "mööbli".

Seda aga, et erakonna liikmed on avalikud isikud ja isikuandmete kaitse seaduse ning avaliku teabe seaduse kaitse alt väljas, kohtab ainult osas diktatuuririikides. Veel mitu kuud pärast kõigi erakonnaliikmete seaduseda muutmist avalikeks isikuteks ei teadnud toonane peaminister Kallas, et Eesti on sellega Euroopas pretsedenditu: "Ah et teistes riikides ei olegi nii, või?"
Erakonna liikmeiks on ainult need, kes oma pangakontolt maksavad erakonna kontole. Kui see tehtud, on mõtet edasi arutada, kui palju nad meilt maksuraha tohivad saada.

Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile