Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Eduard
Orro
20.01.2013

Kohus pole tsirkuse tegemise koht.

Kohtuseadust tuleb muuta. kohtuotsuste edasilükkamisi on liiga palju. Kohtus tehakse tsirkust. Näiteks,
Pärnu koerapiinamise lugu. Arvan et Eestis tuleb kehtesteda vandekohus.

Aa0183157 Missing Missing Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Skype_olev Heli_koit Mina Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kohtus tähtaegu piirata

Häirivaks teeb küll, kui seadusega on lubatud tähtajad vastata kuu aja jooksul. Enamus kohtuosapooli aga kastutabki tuimalt ära seadusega pikimat vastuseaega. Seadses tuleks piirata vastamiste aegu 1-2-le nädalale. Sama peaks olema ka piirata võimalust haiguse tõttu kohtusse mitteilmuda. Kohtut tuleks sedusega kohelda ikka tähtasmaks instantsiks kui mingi lihtne töölkäimist kust võib haigulehega puududa. Seda, kui mingi (tavaliselt kostja) inimene jätab kohtusse ilmumata ja viitab sealjuures arsti kinnitusel haigusest, ei peaks see olema piisav põhjus ja peaks rakendama sundtoomist. Võiks ju muidudgi leida ka kohtusse juuresviibiva arst-jäerlvaataja (mitte kohtualuse poolt kutsutav arst), kes otsustab millal kohtusse kutsutud isik võib haiguse tõttu kohtust eemale jääda.

Margus Tilgar
20. jaanuar

Kohus tsirkus tõesti ei ole

Aga kes keelab juba täna paljude vaidluste puhul pöörduda lepitusseaduse alusel lepitaja poole või moodustada ad hoc vahekohus või pöörduda arbitraažikohtusse. Viimases on üldjuhul max poole aastaga otsus laual ja seda üldjuhul edasi kaevata ei saa. Keskmiselt on ca 4 kuud see aeg. Lepitus ja ad hoc vahekohtud on ajaliselt n-ö "lühimenetlused".
Kui asi vähegi võimaldab mujal vaielda, ei pea vägisi riikliku kohtusüsteemi poole pöörduma - inimesed vist ei tea alternatiivmenetlustest suurt midagi.

Urmas A r u m ä e
21. jaanuar