Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Lauri
Lepik
20.01.2013

Alkoholireklaami piiramine meedias

Alkohoolsete jookide reklaam meedias tuleb keelustada - TV, raadio, ajakirjandus, välireklaam. Jääks reklaam müügikohas, tootja kodulehel, võib-olla mingis mahus sponsorreklaam..

Ei ole normaalne kui õhtul tuleb näiteks Superstaari saate ajal (mille sihtrühm on alates alla 10 a) järjest 3-4 alkoreklaami. Lühiajaline aktsiisist saadav tulu ei kaalu üles kahju inimeste tervisele ja majandusele tervikuna (tervishoid, madal tööviljakus jne).

Reklaami keelustamine on pikema-ajalises perspektiivis efektiivsem kui pidev aktsiisi tõstmine, need meetmed ei ole sarnase mõjuga. Kui me jätkame paralleelselt alkoreklaami (ja sellega seonduva elustiili promomist) ja aktsiisi tõstmist siis kasvab peale järgmine põlvkond inimesi kes sissetulekute suurenemisel jätkavad ka kõrgemate hindade korral alkoholi kuritarvitamist.

Enne vastava seadusemuudatuse tegemist tuleks prognoosida (teiste riikide näitel või mingi mudeli alusel) reklaamikeelu mõju tarbimisele (müügile) ning järgmiste eelarvete koostamisel võtta arvesse alkoholiaktsiisi vähenemine. Tarbimine peaks vähenema ca 10-20% lähema 3-5 a jooksul, sellises proportsioonis aktsiisi vähenemine ei tohiks olla ohuks riigieelarvele.

Missing Missing Missing Missing Aivar Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Facebook Skype_olev Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile