Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Erik
Varkki
20.01.2013

Erakondade rahastamise sihtasutus.

Tekiks sihtasutus (ei oska paremat nimetust välja mõelda), kõik annetused kantakse selle asutuse kontole selgitusega, millist erakonda soovitakse toetada. Sularaha annetused on lubatud, kuid peavad toimuma läbi panga süsteemi, et annetaja isik oleks hiljem tuvastatav. Annetada võivad kõik k.a juriidilised isikud. Iga kvartali lõpus kannab see asutus erakonna nimele kogunenud summa erakonna panga arvele. Sama asutuse kaudu toimuks, ka liikmemaksude kogumine ja riikliku toetuse jagamine.
Sellel asutusel oleks kohustus kontrollida kõigi annetuste tausta. Kui keegi annetab suurema summa, kui näiteks pool tema igakuisest sissetulekust, kasumist, siis algatataks koheselt uurimine raha päritolu kohta. Kõik uurimised oleksid diskreetsed (või isegi salajased), selle hetkeni, kui avastatakse seaduse rikkumine.
Et selline vahekassa oleks täiesti eraldatud erakondadest võiks kaaluda selle loomist koostöös mõne naaberriigiga. Ja ükski kassa töötaja ega tema perekonna liige ei tohiks olla ühegi registreeritud eraonna liige.
Riiklikku toetust peaksid saama kõik erakonnad võrdselt. Kui mõni erakond on saanud toetust, kuid ei ole saanud kordagi riigi- ega volikokku näiteks kolmedel järjestikustel valimistel lõpetatakse erakonna toetamine.

Missing Missing Widescreen_(8)_3 Missing
Avo Snapshot_20130107_1 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile