Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
21.01.2013

EESTI ON TALLINN ja sellele võiks delegeerida nii tänase Valitsuse kui ka ...

Riigikogu ülesanded. Tallinna linnapeale ka automaatselt riigi presidendi staatus.
Miks nii? Sellepärast et riigi 70% rahalisest võimust asub antud linnas , sellepärast et riigi reaalne aju- ja arengupotensiaal asub samuti antud linnas , sellepärast et riigis reaalselt elavatest elanikest ligi pool elavad meie pealinnas , sellepärast et tänasel riigi ja rahva esindusorganitel puudub igasugunegi elementaarne autoriteet , reaalne võim ning lugupidamine . Maakonnad Tallinna linna linnaosadeks. Kaoksid kohe ka mured KOV-de igasugused sunduslikud ühendamised ära! Milleks riigi maksumaksja rahakoti peal üleval pidada dubleerivaid esindusorganeid kelle põhiülessanneteks on ühiskondlik ärategemine üksteisele, eputamine ning kunstliku vastasseisu süvendamine. Ning kes matkivad valitsemist pooltühjade valdade ja töötute üle . Nii vahva lugeda – Tal(l)inna Järvamaa linnaosa, Tallin(n)a Valga linnaosa jne . Siia lõppu ka nõrgema närvikavaga ja huumorivaestele külalistele – tegu sellise musta huumori ja iroonia valdkonda kuuluva ettepanekuga . Ning Tallinna Linnapeaks ei pea kohe mitte ainult hr. Savisaar ega hr.Randpere olema. Eestis on tegelt palju väga lugupeetuid ja austatuid patrioote täis kellele riigi ning rahva mured ja eluolu ka tegelikkuses korda lähevad.

Mina_10dd
Missing Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Mina_2 Missing Passipilt_eero_rang Mina Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Marektamm-5
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Tänud tähepanu eest ...

Üritan edasipidi rohkem surmtõsisem olla. Kindlasti polnud soovi kedagi eksitada või mõnda teemat udundada. Vabandan kui alateadlikult solvasin kellegi arusaamu. Aga mõnikord tahaks kiuslikult kedagi torgata- et miks see üldpilt ikka selline on. Loomulikult pole siin Eestis elu ka nii hull et iga asja kallal ka viriseda, aga see teema on minu jaoks isiklikult suht hell. Ääremaastume ja ääremaastume. Ääremaalt pealinna , pealinnast Euroopasse. Toidame oma riigi kõige kallima varaga - rahvaga muid riike , aga mitte oma elukeskkonda. Aga loodus tühja kohta ei salli - kes tuleb või tuuakse asemele.

Aivo Peterson
21. jaanuar

Sõbralik soovitus...

...mitte kasutada seda keskkonda musta huumori ja iroonia viljelemiseks; selleks leidub kindlasti adekvaatsemaid keskkondi, siin see lihtsalt eksitab heatahtlikult ja konstruktiivselt meelestatud inimeste tähelepanu.

Marek Tamm
21. jaanuar