Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
21.01.2013

Teha Rahvakogu VAHEKOKKUVÕTE KUS IGA ÜMARLAUA OSALEJA teeb isikliku ...

kokkuvõtva analüüsi ja esitab omapoolse nägemuse kuidas poliitikuid sundida arvestama nende rahva ettepanekutega. Häda on eelkõige selles et antud ajahetkel puudub just poliitikute poolne valmisolek neid muutusi enesele isiklikul tasemel vastu võtta , aga selle erakondlikul tasemel ühiskonna seadustesse vormimisest rääkimatagi. Mis peaks olema see võluvits mis lõhuks selle nendepoolse vastasseisu ? Eelkõige algusetapis SUNDUSLIK ENESEDISTSIPLIIN juba olemasolevate seaduste täitmisel. Sealt edasi siis uute ettepanekutesse positiivse suhtumise ja vajaduse tekitamine läbi avaliku surve tänu massmeediale, oma parteiliikmete ning ühiskondlike organisatsioonide. VAJALIK OLEKS RAHVA ENAMUSE SKEPSISE JA UMBUSU HAJUTAMINE et osalemine antud kogu töös omab tulevast reaalset välundit . Et poliitilised ringkonnad peale 10 aastast stagnatsiooni meid lõppeks KUULAKSID ja KUULEKSID . Lihtsalt hr.President Ilvese lubadustest ja telepöördumistest enam ei piisa.

Missing Missing Mina_10dd Missing Mina Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Liigume ikka sammhaaaval.

Praegu kogume ettepanekuid.Kui need kogutud saavad,siis peab vaatama,kas suudame nendest sünteesida sellise terviku,mida läbiks ühtne poliitiline tahe.Kui esimese hoobiga ei suuda,siis peame arutelu niikaua jätkama kuni ühise tahte leiame.Alles pärast seda võib hakata otsima vahendeid,kuidas tahe teoks teha.

Toivo Kalmo
21. jaanuar

siin ongi nüüd tähtis et ...

et see samm sammu haaval liikumine ei muutuks lohisevaks teosammuks või hoopis tagasiminekuks. Kas Eesti ühiskond järgmise avaliku demokraatliku tahteavalduskeskonna matuseid enam vastu võtab - see muutub küsimuseks. Neid TOM-e ja muid taolisi rahvaalgatusi ennegi poliitikute teerulii alla aetud. Kas on lootust et see muutub, aga tahaks ausalt loota.

Aivo Peterson
21. jaanuar

Sama mure on minulgi.

Ilma rahva massivse toetuseta ei õnnestu midagi.Ideed jäävad sahtlisse ja kogu lugu.
Kui meedia ei toeta,siis nii juhtubki.Tundub,et suur osa rahvast ei mõista veel olukorra täit tõsidust. Olen kuulnud,mitmelt poolt,et valitsuses on küll sahkerdajad,aga nad ajavat siiski õiget politikat.Et pidi olema majanduskasv,kriis pidi läbi olema ja elu pidi hakkama paremaks minema.Kuidas teha laiemale üldsusele selgeks,et riik ripub kuristiku kohal?Paljud usuvad,et meid päästavad sotsid või Savisaar.Kes seletaks,et see on asjatu lootus?

Toivo Kalmo
21. jaanuar