Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Eda
Müürsepp
21.01.2013

Valimised tõmbeluku meetodil

Toetan Tiina Jaaksoni ideed teha valimised tõmbeluku meetodil, ehk siis naised ja mehed vaheldumisi. Kõigile tuleb anda võrdsed võimalused, sõltumata soost ja nahavärvist vms., seetõttu ka väga hea idee ja tõepoolest tuleks lõpetada see, et inimese sugu prevaleerib mõistuse üle.

Img_9504 Missing Img_3471-must_kaja Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0114715
Missing Missing Mina_10dd Missing 2006_0327esimesed0021 Missing Vello Passipilt_eero_rang Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Vabandan aga resoluutselt vastu kuna

Siin võiks siis liigitada lisaks veel järgmiselt - rahvusvähemused-rahvusenamus, omasooihalejad-peretraditsiooni järgijad , vaesed-rikkad, linn-perifeeria, invaliidid-terved, loomaarmastajad-vihkajad, sise- ja väliseestlased jne jne . See läheb juba foobiaks ja jamaks kätte ära. Kes keelab täna naistel ennast tõestada? Teil endal häbi pole - kerjate siin kaastunnet ning üritate läbi kaudse survestamise ja sildistamise püünele tõusta. Kes keelab Teil kandideerimise meestega võrdväärsetel alustel. Austated daamed - jääge ikka eelkõige naisteks , aga mitte ärge hakake põhimõttelisteks pükskandvateks jubedikkudeks kes igas meeste liigutustes näevad järjekordset ahistamiskatset. Ja pärast siis imestame miks meie kenad daamid nõnna ütsikud ja ilma lasteta.

Aivo Peterson
21. jaanuar

Võrdsed võimalused?

Kellele annab tõmbluku meetod võrdsed võimalused? Neile, kes rohkem hääli said ja neile kes vähem. Valimised on siis ebavõrdsuse tekkimise allikas. Ja see ebavõrdsuse tekitaja tuleb elimineerida?

Aadu Väli
27. jaanuar

Oot-oot Kaja ...

Äkki siis austatet prowwa või preilna annaks ka mulle teada milles seisneb Teie arusaam ... kuna väga paljude meeste mõttemaailm veel küllalt primitiivne... !?! Ma kohe põnevusega ootaks tõsiasja et millest siis mind kui meest on emake loodus võrreldes naistega ilma jätnud? Kas ma olen nüüdsest siis primitiivne primaatide esindaja või? Kui raske pole - paluks sellist teaduslikku lähenemist asja sisule. Siltide kleepimine pole küll nüüd siin kohane. Äkki Kajakene-kene oleksite antud teema üle nõus minuga kuskil isekeskis diskuteerima?
Kas siis naisõiguslikkus põhinebki ainult väitele et primitiivsed mehed on mingi alaarenenud liik? Ja ma veel imestasin et Euroopas niipalju üksikuid naishingi ja omasooihalejaid... Mõni ka siiamaile äraeksinud. Ära solvu, see ei olnud minu kommenti eesmärk. Ise viskasid halge tulle!

Aivo Peterson
21. jaanuar