Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
21.01.2013

Ametnike depolitiseerimine

Ettepaneku autor Jaan Luks, saabus e-posti teel:
Seadusega peaks olema kehtestatud nimekiri ametitest, kus ei tohi olla erakonna liige. Praegu kehtiva erakonnaseaduse paragrahv 5 (3) sätestab väga kitsa ringi ametikohti, kus ei või olla erakonna liige. Sellesse nimekirja tuleb teha oluline täiendus. Erakondlik kuuluvus tuleb peatada või seda ei tohi olla: 1) ministeeriumi kantsleritel ja asekantsleritel; 2) riiklike ametite ja inspektsioonide juhtidel ja nende asetäitjatel; 3)maavanematel; 4) valla- ja abivallavanematel; 5) linna- ja abilinnapeadel; 6) haridus ja tervishoiu asutuste juhtidel. KÕIGI AMETNIKE DEPOLITISEERIMINE ON PÕHISEADUSE VASTANE:

Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Jaak_haud Passipilt_eero_rang Missing Heli_koit Missing Missing Picture_030 Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Erakondlikkuse peatamine on võimalik kompromiss

Nö "minevikuta inimesi" praktiliselt pole. Erakondlikkuse peatamine kaotab otsese käsuliini erakonna jüngritele. Eriti oluline on, et juhtival ametikohal olev erakondlane enda võimupositsiooni kaudu ei oleks erakonnale häältepüüdjaks. Ilmekas näide on siin Tallinna olukord.

Karl Samuel
26. jaanuar

Et võrdsetel alustel töökohtadele kanditeerida

Tundub, et erakondliku kuuluvuse peatamine siiski ei taga erapoolikust. Need ametnikud võiks olla erakondliku minevikuta. Tõsi, tänases olukorras on see pea võimatu aga mingi ülemineku ajaga küll. Arvan, et nii oleks tunduvalt pingevabam elukutset ja ametit valida ja ka töökohtadele kanditeerimine ja töörahu oleks selgem. (a`la- vahetub võim ja äkki peab 4aastat töötu olema või parteid vahetama ja mis saab jällegi 4aasta päras)

Sten Raska
24. jaanuar