Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
21.01.2013

Luua üleriigilised avatud nimekirjad

Ettepaneku autor Ilmar Mikkor, saabus e-posti teel:
Riigikogu valimistel on üleriigilised avatud nimekirjad. Nii osutub valituks enim hääli saanud kandidaat mitte 200 häälega parteisoosik ja kahe tuhande häälega kandidaat jääb ukse taha.
Sellise süsteemi rakendamisel võime vähemalt eeldada, et valituks osutunutel on aade, neil on armastus Eestimaa ja ta rahva vastu, neil on tahe seda tegudega tõestada, neil on vastutustunne ja nad ei ole saamapeal väljas.
Erakondade rahastamisel toetan liikmemaksude ja eelarvelise rahastamise kõrval üksikisiku ja äriühingute kaasamist. Minul kodanikuna on auasi toetada erakonda, keda ma usaldan.
Iseenesest mõistetav, et iga sent isikustatakse ja on raamatupidamises arvel. Eelarvelise toetuse vähendamist võiks kaaluda.
Valimiskampaania käigus hääle ostmiseks nänni jagada ja võistelda plangul või majaseinal oleva pildi suurusega, on totter ja enesest lugupidavale erakonnale alandav. Rääkimata mõttetust raiskamisest. Hääli peab tooma Sinu sõnum s.o mõtestatud kattega SÕNA.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing 38525_423999983933_1630783_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Toetan avatud nimekrju

ja valimiskampaaniates ainult sisuliste sõnumite lubamist.Olen VASTU parteidele annetamisele.Kellel raha hirmsasti üle,andku see heategevuseks.

Toivo Kalmo
22. jaanuar