Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Viktor
Koshkin
07.01.2013

riigikogulaste arv kahekordseks. riigikogulaste palk poole väiksemaks.

riigikogulaste arv kahekordseks , palk poole väiksemaks. tulemus - lõpeb ära vigisemine suure töökoormuse üle, jääb äkki aega asjadesse süüvida. inimesed, kes lihtsalt lobisemise ja nupulevajutamise eest SUURT raha tahavad ei kipu sinna enam. tulevad äkki inimesed, kelle süda tõesti muretseb, kes tahavad ja suudavad mõelda EESTI RAHVAST , mitte ainult rahast ja hüvedest, inimesed meie hulgast - enamik meist ei teeni ju rohkem, kui pool riigikogulase palka, jär. oleksid need inimesed igapäevaselt ülejäänud rahvale lähedasemad. tõenäoliselt väheneva töökoormuse tõttu oleks ka rohkem aega ja võimalusi oma silmi avada ja ringi vaadata, oma pead mõtlemiseks kasutada ja kui ise hakkama ei saa, siis sõpradelt nõu küsida. väiksem koormus - kvaliteetsem töö. rahvaga korellatsioonis palk - lähenemine rahvale. väiksem palk - ahnete, aga ideedeta inimeste eemaldumine poliitikast.
ps. kas riigikogulase pension on endiselt olemas? kui on, siis miks? kas tema panus riiki/rahvasse on suurem , kui teistel, kes palehigis oma igapäevast tööd teevad ja riiki ehitavad?

Missing Missing Missing
Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 39107090296 Missing Mati Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aivar %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Img_0041 Aa0314305 Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Lauri_m6ek Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Img_1828_-_copy
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

tänud väinole

noh , minu ettepanek töötaks koos hulgaliste siinpakutud lahendustega, kuidas vältida rk tempilks olemist. usun, et nende lahenduste rakendumise puhul oleks ikkagi 202 parem, kui 59 - juba eelpool mainitet põhjustel.

Viktor Koå kin
08. jaanuar

kas peab panema plusse ja miinuseid?

tegelikult tehaks vastuargumente kuulata - muidu võib "vastu" mõjuda lihtsalt kui.......

Viktor Koå kin
07. jaanuar

Tuleks välja rehkendada RK sisulise töö maht

Viktor, arvan, et ei RK liikmete arvu suurendamine ega vähendamine ei anna olulist majanduslikku ega muud efekti. Liikmete arvu vähendamise pooldajad argumenteerivad põhiliselt sellega, et RK on kummitempliks muutunud. Kui kummitempli teooriat uskuda - oleks kuidagi ebaotstarbekas, kui see koosnes 202st tublist inimesest.

v ä i n o k ä r t n e r
08. jaanuar

Riigikogu suurus peaks olema 51-59 liiget

Pole mõtet jalgratta leiutamisega tegeleda - Eesti parlament on niigi Euroopa üks suurimaid ehk 2-3 korda vähem on Eestis kodanikke ühe saadiku kohta. Sellegipoolest ei aita see kuidagi kaasa kodanikega suhtlemisele.

https://www.rahvakogu.ee/ideas/78-riigikogu-suuruseks-51-kuni-59-saadikut

Argo Võ•igemast
08. jaanuar

Mis on õige number?

Viktor, igatahes su mõttekäik on mulle arusaadavam ja meeldivam, kui nende oma, kes lihtsalt krutiksid numbri 51 peale:-) Veel kord rõhutan, ma ei usu numbri ülevaatamise vajalikkusesse. Aga, kui ma ise peaksin numbri välja karjuma. Rahva esindatuse seisukohalt tundub see Taagepera kuupjuure jutt usutav. Funktsionaalsuse koha pealt - eeldame, et Islandi riigil on umbes sama palju funktsioone kui Eestil - Althingi liikmete arv on 63. Teeks neist numbritest sellise harju keskmise:-) Ahjaa, mis kummitemplisse puutub. Kummitempel iseenesest on OK ja piisav funktsioon. Ainult, et tuleks olla valija kummitempel.

v ä i n o k ä r t n e r
08. jaanuar