Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Marek
Järvik
21.01.2013

Rahvasaadik andku valijale teada, mida ta teeb!

Valimise aluseks on teadmine. Head valikut saab teha vaid siis, kui on teada, mida sa valid või mille sa valimata jätad. Paraku ei tea valdava osa Eesti rahvasaadikute tegevusest suurt midagi. Ok, või teab siis, kui ajakirjandus on mõne isikuga seotud skandaali välja kaevanud. Selge, et inimesed ei huvitu nii palju poliitikast, et hakkaksid ise ei-tea-mis allikaist saadiku tegemisi uurima. Seega peaksid rahvasaadikud väga mõtlema sellele, kuidas ja mil viisil ennast oma valijatele nähtavaks teha. See vähendaks ehk valijate pettumust ja annaks rahavaesindajate tegemistest ehk ka õiglasema (läheneme ikka heas usus) pilgu.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 76052_10150134996984908_7612480_n
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Demokraatia aluseks on teadlikkus

Riigikogu ja Vabariigi Valitsuse liikmed peaksid hoolitsema selle eest, et kodanikul, keda nad ju sisuldasa esindavad, oleks võimalikult hõlbus nende tegemisi jälgida. Kõik kodanikud ei suuda ennast kursis hoida kõikide seadusemuudatuste ning -ettepanekute kirjeldustega, protokollidega. Tundub, et valimisplatvormide ja loosungite koostamine on erakondadele ja rahvasaadikukandidaatidele meelepärasem tegevus kui hilisem aruandlus, tehtu ning tegemata jäänu analüüs. Tõsi, see teave on ju põhimõtteliselt olemas, kuid rahva esindajad võiksid veidi enam vaeva näha esindatavate teavitamisega. Sellest ei võida mitte ainult nemad, vaid ühiskond tervikuna. Sellest lähtub kodanikuteadlikkuse ning demokraatia kasv ühiskonnas.

link: muasaasu.wordpress.com/

Kaarel Vaidla
29. jaanuar

Kena, kuid eeldab saadiku huvi seda teha

Et selline huvi tekiks peab valijal olema võimalus oma saadik ka tagasi kutsuda.

Valijapoolset tegemattajätmist ma küll ei näe selle juures, tal pole võimlik midagi teha praegu.

Tarmo Kaldma
22. jaanuar

See on mõlemapoolne tegematajätmine.

Tegelikult on üsna palju võimalusi,aga valijad ei kasuta neid.Kui ringkonna valijad pommitaksid järjekindlalt sealtvalituid saadikuid oma paber-ja e-kirjadega,päriksid aru,esitksd ettepanekuid ning nõudmisi,siis oleks lootust,et saadik pisut ka valijatega arvestaks.Kui saadik tuleb kuhugi esinema,siis räägib ta demagoogilist mesijuttu.Kui kõik noogutavad ja konkreetseid hinnaguid ei anna,siis on ettevõtmine kasutu.

Toivo Kalmo
21. jaanuar