Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Toivo
Kalmo
21.01.2013

Kohalikku elu peavad juhtima kohalikud inimesed.

Praegu on nii,et järjest enam on hakanud keskvõim ette kirjutama,mida inimesed oma kodupaigas tegema peavad ja teha tohivad.Kui mõnel suurärimehel on tahtmine kusagil kaevma hakata,sobimatuid ehitisi püstitada,mereääri kinni panna,metsa maha võtta või muidu loodust rüüstada,siis ei peeta kohapealsete inimeste arvamust miskiks.Koolid ja haiglad pannakse kinni.Riigi seadused seda otseselt ei võimalda.Asjad tehakse kavalamalt,kasutades üleriigilisi parteisid.Selleks sokutatakse kohalikkesse võimuorganitesse kuulekaid parteilasi,kes aitavad partei juhtkonna otsuseid kohapeal läbi suruda.Pakun kohaliku elu niisuguse ahistamise lõpetamiseks keelata üleriigiliste parteide kandideerimine KOV valimistel.Las seal kandideerivad ainult kohalikud valimisliidud ja üksikkandidaadid.

Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Mina_10dd Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Üleriigiline partei ei tohi kohalikke otsuseid dikteerida.

Tarmo,inimeselt ei saa tema tõekspidamisi ära võtta ja kui saaks,siis jääks järgi üsna mõtetu tüüp. Kohalik saadik tunneb kohalikku elu ja kui ta on poliitikahuviline,siis tunneb veel eriti hästi.Kui ta on üleriigilisest survest prii,siis ei saa tema otsuseid kusagilt kõrgelt ja kaugelt suunata.Valla rahade eest ei saa valimispropaganat teha ega asjatundlikke amtnikke parteilastega asendada.Ei saa välistada,et üleriigilised parteid võivad värvata kohalike hulgast “parteituid bolsevikke”,aga see ei jää valijatele saladuseks.

Toivo Kalmo
22. jaanuar

Üsna levinud jutt.

Aivo,sa kuuled meie valitsuse samasuguseid väiteid pidevalt.Massidel soovitatakse olla vait,sest “eliit” teab palju täpsemini,mida pööbel vajab.

Toivo Kalmo
21. jaanuar

Paljudes kohtades on ka KOV "kummitempel"

Olen nõus, et kohaliku omavalitsuse tasandil pole mõistlik parteipoliitikat ajada. Tööasjus on tulnud õige mitmete valla volikogu liikmete ja ametnikega suhelda. Pilt on kaunis nukker. Mõnel pool on kaugelt eemalt parteikontorist antud korraldus mitte ühtegi vastaspoole ettepenekut toetada, ükskõik kui mõistlik mõni neist ka oleks. Teises kohas kinnitab kõik olulised otsused Tallinnas asuv staap. Kolmandas kohas keeldus vallaametnik vallavanema korraldust täitmast ja vallavanem ei võtnud midagi ette, kuigi tema korraldus oli igati seaduslik ja mõistlik. Põhjus: vallaametnik oli lahedalseisev inimene vallavanemale kõrgemalt parteiliselt positsioonilt korraldusi jagavale isikule. Leian, et see küll normaalne olukord ei ole. Toetan Toivo ettepanekut ja leian, väiksemates omavalitsustes võiks valimine olla ainult üksikkanditaatide vahel. Vast suuremates (näiteks linnades) võiks kasutada valimisliitusid,

Vello Järverand
21. jaanuar

Mõte muidu ilus aga ei toimi

Asi se siis valituks saamise nimel oma parteilisus korraks peatada, inimese suhted sellest paraku ei muutu.
Olulisem on et parteidel poleks muude ees eeliseid, väiteks võimalust kandidaatide järjestamisega mängida.

Tarmo Kaldma
22. jaanuar

olin vastu kuna

Eestis neid kohti juba küll ja küll kuhu pole enam jäänud seda nn.ajupotsensiaali inimvara näol. Mis siis teha - jätta need piirkonnad juhtideta? Ega siis igasuguseid poenuka-taguseid Karlasid ka ikka omavalitsuse rahakoti manu juurde laste ei saa. Vähe näiteid sellistest rahaasjadest matsu mittejagavaid Maalidest? Pärast omavalitsused üksteise järel käpuli halades pankrotis ja riik siis helpigu seda putru.

Aivo Peterson
21. jaanuar

Austatet Toivole-Vellole ...

Egas siis kohalikesse omavalitsustesse ei pea importima poliitilisi külvivolinikest politrukke . Las KOV-i Vanemate Kogu siis otsustab ühe või teise juhtfiguuri sobivuse üle antud piirkonda. Ja kandideerijad läbigu töökoha saamiseks kasvõi trikoovooru. Aga et selliste ametnike poliitikute lähedalseismised suhteliselt nullida on vaja valida ühiskondlik Vanemate Koda kes ... https://www.rahvakogu.ee/ideas/203-moodustada-vanemate-kogud-kohalike-omavalitsuste-juurde

Aivo Peterson
21. jaanuar