Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
21.01.2013

Lastele tasuta huviala- ja spordiringid

Ettepaneku autor Ants Jakobson, saabus e-posti teel:
Suhtun Rahvakogu küsitluse põhiteemade tulemuslikkusse skeptiliselt. Vaadates taasiseseisvusaja Riigikogu valimiste tulemusi selgub, et rohkem, kui 20 aasta jooksul on edukad olnud kõik erakonnad. Kõigil on olnud võimalused, kuid neid valinud rahvas ei ole olnud kunagi rahul. Manipuleerimised nimekirjadega on muidugi olnud, kuid arvan, et selle mõju on olnud marginaalne. Kas on Riigikogus Jüri, Mari või koguni Juri ei muuda Riigikogu otsuseid, ikkagi toimub hääletamine meeskondlikult. See on ka loogiline, sest milles fraktsioon on kokku leppinud, nii ka tuleb tegutseda.
Arvan, et otstarbekam oleks alustada konkreetsete projektidega, millest üks võiks olla laste spordiklubides ja huvialaringides osalemise tasuta muutmiseks.Kuna tasuta asju ei ole olemas, siis tuleks klubidele ja huvialaringidele töötasu ja muud kulud katta, kas riigieelarvest või kohalikust eelarvest.
Miks see teema on minu arvates aktuaalne? Just täna loen lehest, et Eesti on narkosurmade poolest Euroopas esikohal, samal kohal oleme alkoholi tarbimises. Üks põhjus on kindlasti huvitegevuste kättesaamatus lastele nende kalliduse tõttu. Harjumused kujunevad lapsepõlves. Täiskasvanutel soovitab Ligi teha kepikõndi, kuid lapsed vajavad huvi tekitamiseks midagi emotsionaalsemat. Aga, kui peres on 2-3 või isegi enam last ja kuutasu ühe lapse eest on 20-60€ ?
Rahvaloenduse andmeil on Eestis 6-16 aastaseid lapsi 150 tuhat. Et katta minimaalset osalemistasu 20€ tuleb riigil leida aastas 36 milj €.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile