Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina Ants
Viira
21.01.2013

kandideerija teadlikkus tuleb tuvastada enne kandideerimist

Riigikogu valimistel peaksid kõik kandideerijad läbima testi või eksami enne kui valimiskomisjon neid registreerib. Vajalikud oleks teadmised majandusest, seadusandlusest ja eetikast.
Praegune seis on sedamoodi, et seaduste tegijatel ei ole piisavalt aimu olemasolevatest seadustest ja nende omavahelistest seostest. Kuidas saab võtta vastu seadust, mis on vastuolus Põhiseadusega? Ainult siis kui ise ei tea seadustest mitte midagi ja hääletatakse vastavalt partei suunistele.
Sama mõte - kuidas saab olla Riigikogu liige endine minister, kes on "loobunud" oma kohast sunniviisiliselt rahvale andestamatute tegude eest? Või Riigikogu liikmel ei ole kõrgharidust ja mingit töökogemsut ega elukogemust ?

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Jaak_haud Missing Missing Aa0112662 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Sest see on arutamist väärt mõte

Toetan seda ettepanekut, sest praktika on viimase paarikümne aasta jooksul näidanud, et rahvasaadikud on võtnud vastu hulgi seadusi, mis ei ole tänaseni tööle hakanud ega hakkagi või töötavad Eesti elanikele risti vastu. Selline asi saab juhtuda ainult siis kui seaduse vatuvõtmise poolt hääletanud rahvasaadikud ei ole ise seaduse sisust aru saanud, sest nad ei oska seadusi lugeda, veelvähem neid kirja panna. Probleemile oleks lahendus kui erakonnad saadaks saadiku kandidaate aasta enne valimisi ülikooli või ülikoolide juurde õhtustele kursustele, kus tulevasele võimalikule rahvasaadikule antaks koolitust väitlusest, õpetataks suhtlema ja pngeid taluma ning seadusi lugema, neldest aru saama ja algõpetuse kuidas seadusi kirjutada. Sooviksin, et kõik kirja pandavad seadused oleks mõistetavad ka kekkooli või gümnaasiumi hariduse saanud elanikele, et seadused oleksid üheselt tõlgendatavad. Seda selleks, et kellegil ei oleks võimalik väita, et rahvas ei mõista mida seaduseandja seadust kirja

Raivo Blok
21. jaanuar