Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina Ants
Viira
21.01.2013

taastada vana põhiseaduse idee Riigikogu valimistel

Riigikogu valimistel valitakse isikut (mitte parteid).
Isikud, kes on osutunud valituks võivad vajadusel moodustada Riigikogus ühendusi.
Riigikogu koosseis tuleneb valijate arvates parimatest isikutest. Need isikud võivad Riigikogus ameti vastu võtnuna moodustda sobivaid ühendusi või komisjone jne.
Sellega on tagatud parimatest parimate isikute saamine Riigikogusse ja ei ole välistatud parteirakukeste moodustamine kui see on kellegi arvates hädavajalik.
Leian, et Riigikogu otsused peavad olema õiglased ja kasulikud Eesti Riigile ja rahvale ka tulevikus. Kui need mingile parteile või erakonnale ei sobi, siis on see nende isiklik tragöödia. Otsused, mis on tehtud partei valimislubaduste täitmiseks ja mõledes ainult neljale võimulolemise aastale, ei taga meie Eesti jätkusuutlikkust ja Põhiseaduse eesmärki.
Praeguste ja varasemate Riigikogu liikmete vastuväide - siis ei saa ühtegi seadust vastuvõetud - ei ole pädev. Kui ei saa, siis järelikult seadus ei ole õiglane või vajalik. Nii lihtne see ongi ju.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Vello Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Aa0112662 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Img_3471-must_kaja Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Praegu meil ongi nii.

Kehtiv valimisseaduse ei lubagi parteid valida. Parteide nimekirju tarvitatakse pärast valimisi mandaatide jaotamisel.Jaotamisviisiga on tõepoolest suured mured.Ettepanekust ei selgu,kas pakutakse majaoritaarset süsteemi,kus ülejäävad hääled prügikasti lähevad

Toivo Kalmo
21. jaanuar