Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Facebooki_uus_pilt Mihkel
Oja
21.01.2013

Kõik Rahvakogu.ee's tehtud ettepanekud rahvahääletusele!

Kõik Rahvakogu.ee's tehtud ettepanekud rahvahääletusele!

link: infopartisan.blogspot.com/2013/01/lugejad-rahvakogu-ettepanekud-tuleks.html

Facebooki_uus_pilt Missing Missing Missing Mina_10dd Heli_koit Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Aa0183157
Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing 2006_0327esimesed0021 Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Photo Aa0112662 Missing Missing Missing Marektamm-5 Mina_10dd
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Ainus tee

Kui jutt käib sellest, et peale kõige populaarsemate muudatusettepanekute välja sõelumist tuleb need viia rahvahääletusele, siis pole ma mitte ainult selle poolt, vaid näen seda ainsa võimalusena Rahvakogu tegevust legitimiseerida, kuna Rahvakogu on otseselt ellu kutsutud seadusandliku ja täidesaatva võimu korrale kutsumiseks, ja on absurdne, et seadusandlik võim neid ettepanekuid alles hakkab arutama ja seejärel oma suva kohaselt hääletama.

link: rahvakoguja.wordpress.com

Meelis Kaldalu
23. jaanuar

Loogiline

Kõik, mida Marek Tamm ütles, peaks olema niigi elementaarne.

Mihkel Oja
21. jaanuar

Pakutud kujul ei ole ettepanek teostatav,

aga kui riigikogu ei ole nõus poliitilist süsteemi parandama,siis peaks kaaluma,kuidas saaks seda teha rahvaalgatuse korras.Rahvaalgatuse seadust on vaja.

Toivo Kalmo
21. jaanuar

Riigikogu muutuks mõttetuks

Sel juhul poleks meil Riigikogu vajagi. Rahvahääletusele on mõtet siiski panna vaid üksikuid ettepanekuid, et hääletajad suudaksid veel hoomata, mille üle nad üldse seisukohta avaldavad.

Mati Määrits
22. jaanuar

Ebapraktiline ettepanek

Kuna Rahvakogus koguneb kuu lõpuks tõenäoliselt oma paar tuhat ettepanekut, siis usutavasti mõistab ka ettepaneku tegija, et nende kõigi rahvahääletusele panek on ebarealistlik, seda enam, et paljud ettepanekud on vastukäivad või ebaselge sisuga. Rahvakogu tööprotsess on kenasti siinse lehekülje ülaservas lahti seletatud ja see tundub kindlasti töökindlam viis tulemuseni jõuda, kui paluda inimestel seisukohta 2000 küsimuses.

Marek Tamm
21. jaanuar

Olin küll osaliselt poolt , kuid

kardan et see hägustaks siis selle oodatava lõppvariandi veelgi rohkem kui see mis siit Rahvakogust välja läheks. Arvan et mingit uut "jalgratast" ka rahva seast tulemas ei oleks. Mõni äärmuslikum ettepanek ja kõik. Põhilised valupunktid saavad siin ju raudselt kajastatud. Iseasi kas need ka Jääkeldri omade poolt üldisest massist ka välja selekteeritakse - vot see on küll huvitav meid ees ootav situatsioon. Vaadakem kas selgroogu jätkub ikka?

Aivo Peterson
21. jaanuar