Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Kaupo
Kostabi
21.01.2013

Kaotada populism,valimislubadused kohustuslikuks!!!

Kõige suurem probleem praegustel valimistel on valijate meelitamine tühjade ja ebareaalsete lubadustega ning sellega lihtsameelsete inimeste püüdmine ja sellega seoses peaks erakonnad,kes esitavad valimislubadusi ja saavad seejärel võimule,hakkama ka reaalselt oma antud valimislubadusi täitma,selleks tuleks võtta vastu seadus mis ütleb,et kui erakond pole oma lubadust võimul oldud aja jooksul täitnud peab maksma trahvi ja see trahvisumma tuleb kokku sellest,et need riigikogu liikmed,kes olid sel ajal koalitsioonis,peavad peale sealt lahkumist maksma tagasi 51% oma ametipalgast!!!
See trahv motiveeriks ka neid parteibroilereid,kes lihtsalt oma erakonna tuules võimule said,sundima ka ise pingutama et oma erakond ikka reaalselt ka tegutseks oma valijate huvides,mitte ei lähe sinna lihtsalt suure palga peale nuppu vajutama!!!
Lisaks ka kui erakond,kes pole oma valimislubadusi reaalselt täitnud,ei või osaleda ka järgmistel valimistel ning tema seal koalitsioonis istunud inimesed ei saa ka ise enam järgmistel valimistel kandideerida!!!
Kui koalitsioon laguneb enne uusi valimisi,siis korraldatakse erakorralised valimised!!!
Üksikkandidaadid riigikogu valimistel osaleda ei saa,kuna nemad on puhtalt populistid,kes reaalselt midagi muuta niikuinii ei saaks!!!
Motiveerimaks koalitsioonierakondi veelgi enam oma valijate pärast pingutama,saavad selle nende makstud trahvisumma omale opositsioonis olnud erakonnad!!!
Läbikukkunud saaksid uue võimaluse alles ülejärgmistel valimistel!!!

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina Missing Missing Missing Missing Imgp6928_daaliat_otsimas Missing Missing Aa0183157
Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Õige mõte, aga trahvid välja jä

Tegelikult ei toeta seda ideed sellisel kujul, kuid midagi selles suunas ette võtta tuleks. Kusjuures eelkõige mitte seepärast et asjata ei lubataks, vaid just et lubataks asja eest - mõteldaks hästi läbi, ja tunnetataks teema olulisust, ja olen nõus et kui mdagi ikkagi valimisteks lubada, siis see peaks olema üks valimiste põhifookusi, ja kõigil selge, et seda mõteldakse väga tõsiselt.

Meelis Kaldalu
22. jaanuar

kahjuks pole see reaalsuses tehtav

Valitud peavad osalema koalitsioonides, nende loomisel toimub valimislubadustega kauplemine. Mõnikord muutub maailm lihtsat alt ära ja lubadusi pole enam mõistlik täita. Pakutud trahvisummad on tühised võrreldes tegelikult liikuvate summadega, seega poleks neil mingit mõju. Kaotused trahvidena lihtsal kompenseeritaks. Poolt riigieelarvet ei saa ju trahviks nõuda!
Tuleb ikkagi usaldada valijat ja loota et ta ei lase end lollitada. Kasu oleks muidugi lühemast valimiste vahelisest ajast, veel parem kui valijad saaksid pidevalt oma hääli ümber suunata.

Tarmo Kaldma
22. jaanuar

populism

Kuna populism on hinnanguline, mitte kindlapiiriline mõiste, on populismi kaotamise ettepanek ise puhas populism.

Jaanus Järs
23. jaanuar