Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Kert
Sasi
21.01.2013

Rahvakogu keskkonda täiendada

Uute ettepanekute sisestamine ja sisestatud info korrastamine peaks toimuma paralleelselt. St juba praegu – jaanuaris peaks hakkama sisestatud ettepanekuid teemapunktide alla koondama: ntks
• Riigikogu liikmete töötasud ja hüvitised
• Riigikogu liikmete arvu vähendamine
• …
Siis selle konkreetse teemapunkti alla koondatakse kõik seni sisestatud seda teemat puudutavad ettepanekud, poolt ja vastuargumendid, juba antud hääled. Ja edasine arutelu saaks jätkuda juba selle teema all. Oleks tulemus parem ja kiirem.
Praegu on ettepanekud ja ettepanekute juurde sisestatud poolt ja vastuargumendid, kommentaarid kõik killustatult laiali Rahvakogu keskkonnas ja väga head sisulist arutelu ei saagi tekkida.

Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Mina_10dd Missing Missing Missing Heli_koit Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Analüütukud võiksid juba praegu tööle hakata.

Ettepanekute koondamine teemapunktide alla ei loo uut kvaliteeti.Ettepanekuid ei saa rakendada ükshaaval,vaid süsteemselt.Kui ülekaalu saab näiteks majoritaarne valimissüsteem (mida ma ei poolda),siis kaotavad kõik proportsionaalse süsteemi kohta tehtud ettepanekud oma mõtte.Sellepärast peaksid analüütikud tegema mõjuhinnangud mitte üksikutele ettepanekutele,vaid võimalikele kontseptsioonidele.

Toivo Kalmo
22. jaanuar