Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Raivo
Blok
22.01.2013

Hääletamine Riigikogus ja Volikogude istungitel

Me kõik oleme saanud veenduda kuidas esitatud seaduse projektidest sõidetakse teerulliga üle. Ka siis kui esitatud seaduse või eelnõu projektis on iva sees ja täiesti rakendatav aga esitaja oli valest erakonnast. Taoliste juhtumite vältimiseks võiksid nii Riigikogu kui Volikogud rakendada järgmist protseduuri reeglit:
Seaduse või eelnõu projekti on võimalik tagasi lükata või arutamisest keelduda ainult siis kui selle poolt on 80% saadikuist. Seni, kuni puudub hääletamisel nimetatud poolthäälte arv , peavad seaduse või eelnõu tagasilükata soovijad vastaspoolele selgitama,veenma, tõendama, ära näitama põhjused, miks esitatud seaduse või eelnõu projekt ei ole vastuvõtmiseks kõlbulik. juhul kui konsensust ei saavutata, tuleks see seaduse või eelnõu projekt panna rahva hääletusele.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Ettepanekul on iva sees...

aga tegelikkuses on seda vist küllalt raske realiseerida, Seaduse üle rahvahääletus eeldaks, et hääletajad on seaduse ja seletuskirja läbi lugenud. Aga siis vist hääletusest osavõtt väga aktiivseks ei kujune.
Võib-olla protsent peaks olema väiksem kui 80, näiteks 60 %, mis samuti eeldab, et ettepaneku mahavõtmise poolt peavad hääletama ka opositsiooni esindajad - ja et tekib vajadus põhjendada mahahääletamist.
Teiselt poolt; see võib viia lõputute väheproduktiivsete ööistungiteni ja seega Riigikogu (niigi napi) produktiivsuse dramaatilisele vähenemisele

Siim Aid
22. jaanuar

Ma ei tea, kas selles palju tulu tõuseb, aga

seaduste arutelusid ja nende poolt või vastu hääletamise süsteemi tuleks küll muuta. Praegune olukord on ainult erakondadevaheline võitlus ja peale seda jääb rahvale alles ainult lahinguväli. Pärast võitlust ei huvita kumbagi poolt enam ei rahvas ega lahinguväli.
Siinkohal vist tulekski mängu pidevalt toimiv rahvakogu, kelle formuleeritud ettepanekuid töötavad läbi mittepoliitilistest spetsialistidest ja teadlastest koostatud riigikogu komisjonid. Riigikogu arutaks siis ainult selliseid ettepanekuid ja loodan, et mõttetuid lahinguid rahva raha eest jääb vähemaks.

Vello Paas
23. jaanuar

Mõte on hea, kuid teostus kahtlane

Ma olen nõus, et võimul olijad peaksid arvestama rohkem ka opositsiooni ettepanekutega.

Samas ei ole ma unustanud K-i TEHTUD-kampaaniat, kohukesi, ega e-valimiste vastasust. St opositsioon ei ole ka eneseupitusest puhas.

Mina, kui õige rongaema, annan nõu, et kuulakem, kuid tehkem ikka nii, kuis kõigile parem on.
Ükski erakond ei ole Eestis ise midagi. Oluline on rahvas ja rahval on olemas ka MÄLU.

Kai Kaarna
23. jaanuar