Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Katrin
Jaanson
22.01.2013

Ratifitseerida Euroopa Sotsiaalharta artikkel 4 lõige 1

Viimane aeg oleks ratifitseerida Sotsiaalharta artikkel 4 lõige 1 - õigus saada õiglast töötasu, st tööandjad peavad tunnistama töötajate õigust saada niisugust töötasu, mis tagab neile ja nende perekondadele inimväärse elatustaseme.
See, et meie alampalk on 320 eurot miinus maksud, kusjuures tavalise korteri küttearve on juba 290 eurot, on ikka viimane piir. Ka miinimumpalk peab katma inimese reaalsed kommunaalkulud, toidukulud, kulud riietele ja lastele. Vanasti orjapidaja andis orjadele peavarju, riideid ja süüa, et nad jaksaks tööd teha, praegused tööandjad maksavad sellist palka, millega pole võimalik ära elada.

Aa0183157 Missing Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Nagu Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Valitsuse tegematajätmine

Valitsus on jätnud eesti inimese röövkapitalismi küüsi. See sai toimuda ainult selle tõttu ,et valitsus ei tunneta tegelikku inimeste olukorda. Seetõttu ma kordan ka siin oma mõtet: valitsusele tulemuspalk (miinimumpalk koefitsiendiga 1:1)

Roomet Feigenbaum
23. jaanuar