Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Estonian Air MTÜ-ks

Tänases Foorumis jäi õhku kõlama väide, et see ettevõte toodab kahjumit (mis on teada) ja ei hakkagi kunagi kasumit tootma. Mis mõtet on siis mängida äriühingut, kui äri teha ei saa, ei osata, või polegi võimalik. Äriühingu eesmärk on toota kasumit ja kui seda polegi kuskilt tulemas, ongi pankrot.
Samas oleks Estonian Airi sulgemine teatufd mõttes "katastroof" ja süvendaks Eesti ääremaastumist Euroopa Liidus. Äriühingut lõputult riigi poolt doteerida ei saa - see moonutaks turgu ja poleks kooskõlas vaba turumajandusega ning Euroopa Liidu reeglitega.
Kuna äriühingut MTÜks ümber kujundada ei saa, tuleb AS Estonian Air viisakalt ja vabatahtlikult lõpetada ja moodustada MTÜ Estonian Air, mida saab riik (vajadusel) ülal pidada. Ma muidugi ei tea täpselt, kas siin tekiks mingi probleem Euroopa Liidu või leennundustööstuse reeglitega ja pole ka aega seda välja uurida. Kui on selline vastuolu peaks olema, võtan ettepaneku tagasi.
Seega ettepanek - moodustada senise AS Estonian Air likvideerimisel allesjääva vara baasil MTÜ Estonian Air ja lendame rõõmsati edasi. Või kui seda ei saa või ei taheta teha, siis tuleb teha hädatapmine, sest lihtsalt maksumaksja raha kulutamine on tegelikult kurjast.

Missing Mina_10dd Missing Nagu Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Vello
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Eesti Õhk Puhtaks

Milleks Eestile seda välismaise nimega, välismaiste juhtidega firmat vaja on?
Ainult siis, kui lendab graafiku järgi ja sobivatesse kohtadesse.
Siin ei aita lennukite vähendamine, sest kui ma tean, et juhtkond on otsustanud lennukite arvu vähendada ja jälle ei peeta nagunii lennuaegadest kinni, siis milleks seda mulle vaja on?

Olgu siis tulevikus Eesti Õhk või Puhas Õhk.
Kas Õ on keelatud lennufirma nimes kasutada?

Miks kõik kogu aeg firmadele võõrkeelseid nimesid panevad, kui tarbijad on põhiosas eestlased?

Kai Kaarna
23. jaanuar

Euroopa ei luba

Euroopa Liidu reeglid ei võimalda kindlasti MTÜ-l konkureerida rahvusvahel turul ariühingutega. Aga nõus Urmasega, et Estonian Airi (kõnekeeles kutsutakse seda juba ammu Eest Õhuks) likvideerimine oleks kaunis nutune asi. Tuleks see lennufirma rahulikult pankrotti lasta ja panna tagasihoidliku alghinnaga müüki. Alghind võib olla isegi 1€, küll see õigele tasemele jõuab. Pakkumise tingimustesse saab panna terve rida lisaklausleid. Näiteks nõue, et ostja peab säilitama ettevõtte nime ja asukoha, teatud aja jooksul investeerima nii ja nii palju ning kindlasti veel midagi. Ehk jääb siis "Eesti Õhk" siiski alles.

Vello Järverand
24. jaanuar