Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Kalle
Põld
23.01.2013

Viisavabaduse andmine Venemaale tuleb panna rahvahääletusele

Keegi Lavrov Venemaalt arvab täpselt teadvat, et Eestis rikutakse inimõigusi. Viisavabaduse andmisel Venemaale on sel juhul oht, et need Lavrovi mõttes "inimõiguste rikkumised" võivad laieneda ka Eestisse viisavabalt tulnud vene kodanikele. Kuna Eestis on olukord nii hull, siis selleks, et vene kodanikke säästa inimõiguste rikkumise ohvriks sattumast, on targem neid Eestist eemale hoida ja viisade andmisega tagada olukorra, et Eestisse tulevad sellised Venemaa kodanikud, kellel pole ohtu sattuda inimõiguste rikkumise ohvriks. Palju suuremat ohtu näen viisavabaduse andmisel aga Eesti kodanike jaoks, sest Venemaal normiks saanud inimõiguste rikkumised tulevad koos viisavabalt liikuvate vene kodanikega Eestisse. Viisavabadus venemaale on meie jaoks riikliku julgeoleku ja Eesti kodanike turvalisuse küsimus, mida ei peaks otsustama ei riigikogu ega EL. Rahvahääletus peaks selles küsimuses andma selguse, kas Eesti kodanik tahab riskida oma julgeoleku ja turvalisusega või mitte.

Aa0183157 Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Avo Missing Snapshot_20130107_1 Vello Missing Missing Missing Heli_koit Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Aa0114715 Minuesinemine
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Toetan kindlamat kaalumist, kuid mitte rahvahääletust

Ma arvan, et võin sõna võtta, kuna kolm mu vanavanematest on sündinud Venemaal (üks Siberis ja kaks Padamäel).

Mis kasu me saame sellest viisavabadusest, kumb saaks rohkem?
Mõned (rohkem vast siinsed venekeelsed) saavad teha äri kergemini, käia suurtes muuseumides, kontsertidel, külas. Aga, kas Venemaa siinsed kodanikud ei saa seda teha juba praegu ilma viisata?

Seega, seni kuni mujale on uksed lahti, siis Venemaa poole ma küll kinnisest uksest sisse ei murraks. Küll leiavad ka venelased aja seda soovida.

Kai Kaarna
23. jaanuar

aga mis pretsedendi see looks?

Et kuidas ettepaneku autor suhtuks sellesse, kui tema ettepaneku läbimineku korral viitab sellele näiteks Soome parlament ja hääletab eestlastele viisanõude kehtestamise poolt? Ettepanekuid tuleb ikka laiemalt vaadata.

Ivar Tallo
31. jaanuar