Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Kalvi
Voolaid
23.01.2013

1-2 kindlat päeva riigikoguliikmetele kohtumiseks/suhtlemiseks valijatega

Rahvale teada 1-2 kindlat päeva (näiteks reede ja laupäev) peaks olema riigikoguliikmetele kohtumiseks/suhtlemiseks valijatega oma ringkonnas üldsusele teadaolevas kindlas asukohas/ruumis. Kohtumisi peaks saama netis jälgida (ka järelvaadata).

Missing Missing Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing Missing 2003.01.20.passipilt Vello Missing Missing Missing Heli_koit Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Mati2 Missing Missing Missing Jaanus_nurmoja_2012_ruut Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Ajalugu kordub.

Kuigi idee sarnaneb pea üks-ühele Eesti NSV Ülemnõukogu saadikute kohtumistele "oma valijatega", on ettepanekul oma iva sees ja vääriks mingil kujul ka realiseerimist.

Raul Kõrgesaar
24. jaanuar

Miks mitte projekt?

Olen, muide, mõelnud võimalusele, et kui kohtumised valijatega on niikuinii seotud mingite kuludega, mida riigikogujatele kompenseeritakse, siis peaks selliseid asju rahastama nagu projekti. See võikski olla riigikogu projekt. Kohtumised valijatega, nt kord kuus reede õhtuti. Projekt jaguneks 16 osaks (maakonnad ja Tallinn). Need peaksid olema avalikud üritused, kus inimestega saavad kokku vastavast piirkonnast valitud riigikogujad.

"Abikõlblikud" kulud oleksid moderaatori palkamine, heli- ja videotehnika, catering, bänd... Nagu võite aru saada, pean silmas poolmeelelahutuslikus vormis üritust. Nö "Reklaamiklubi" formaat :)

Mis aga puutub kodanike vastuvõttu (sellises ametlikus kabinetisituatsioonis), siis sellel oleks ka jumet. Maavalitsustes eraldataks vastavad ruumid, piirkonna saadikud lepivad omavahel graafiku kokku, kabineti uksel on infosildid, teave on veebilehel.

Jaanus Nurmoja
23. jaanuar