Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Kalvi
Voolaid
23.01.2013

Riigikogu komisjonide koosolekud ja otsused protokollida ja võimalus netis jälgida (ka järelvaadata).

Riigikogu komisjonide koosolekud ja otsused protokollida ja võimalus netis jälgida (ka järelvaadata).
Peaks olema Riigikogulaste videoselgitused/kommentaarid otsuste ja hääletuste kohta, mida saab netis jälgida(ka järelvaadata).

Missing Missing Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing Missing Missing Img_9504 Missing Missing 2003.01.20.passipilt Missing Vello Missing Missing Missing Missing Heli_koit Mina Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 76052_10150134996984908_7612480_n
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Komisjonde koosolekud ka järelvaadatavad

Tuleb toetada ja ka nõuda, et poliitiline kultuur oleks nii üldkogu saalis, kui ka komisjonides. Ei pea õigeks mingeid õigustusi, nagu rahvale ei peaks näitama, kuidas eelnõud koostatakse komisjonides. Samas ei pea kuidagi normaalseks Aivar Riisalu õigustust komisjoni tööde varjamiseks riigisaladuse alla kuuluvate dokumentide kaasamisega töös. Sellistel puhkudel tuleb dokumentide sisu avaldamine eemaldada komisjoni töö salvestisest. Mitte piirata juurdepääsu komisjoni salvestistele.

Margus Tilgar
28. jaanuar

Riigikogu töö lähendamine kodanikele

Käesolevalgi hetkel on riigikogu liikmete kui rahvaesindajate töö avalik. Komisjonide koosolekud ja otsused on protokollitud ning Riigikogu koduleheküljel (www.riigikogu.ee) on tagatud kodanike ligipääs sellele teabele. Osad komisjonide istungid on juba praegu avalikud ja veebikeskkonnas ka järelvaadatavad.
Videoselgituste- ja kommentaaride vastu räägib nende tootmise suur kulu. Samas võiks see olla tõhus meede riigikogulaste töö selgitamiseks kodanikele, mis tooks tõenäoliselt võimu rahvale lähemale.
Kuigi praegugi on võimalik Riigikogu tööd jälgida tuleks suurendada kodanike teadlikkust neile antud võimalustest ning kaaluda uute ja efektiivsemate meediumite kasutamist.

link: muasaasu.wordpress.com/

Kaarel Vaidla
31. jaanuar