Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
24.01.2013

Keelata kandideerimast isikutel ja nende perekonna liikmetel...

... kelle sugulased või pereliikmed juba töötavad kõrgetel riiklikel või riigi rahandusringkondades asuvatel ametikohtadel. Sellisesse situatsiooni on juba ette sissekirjutatud oht korruptsioonile ja võimalikule poliitilisele perekonnastumisele. Oht demokraatia põhiolemusele ja otsustajate kitsa ringi tekkimisele. Ja lugupeetavad Rahvakogu liikmed - antud ettepanek on otseselt seotud poliitmaastiku valimiste puhastamisega ning palun seda mitte vägivaldselt üle kanda Variasse. Rahvakogu ei saa olla ainult kohaks kus arutusele tulevad ainult nende liikmetele või poliitikutele sobivad nn. "Pehmed seisukohad-ettepanekud" . Ma pole kedagi sildistanud ja las siis rahvas otsustab antud ettepaneku päevakohasesu üle! Eesti poliitmaastikul on täna märke perekonnastumistest ja klannistumisest. Vaata ka eelmist pakkumist:https://www.rahvakogu.ee/ideas/1249-lopetada-poliitiliste-perekondlike-sundikaatide-viljelemine-

Missing Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Mina_2 Mina Missing Missing
Missing Vello Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Otsene diskrimineerimine või?

Kui mu vanem vend on oma töö ja tegevusega pälvinud oma valimisringkonnas hea positsiooni ning saanud riigikokku, siis ei ole minul enam mingit õigust kandideerida teises Eesti otsas oma tubli töö ja tegevusega kohalikus ringkonnas?! Või kui mina olen oma õpitud ameti ja pika tööpraktika (hea kogemus) tõttu saanud tööle rahandusministeeriumisse ning aastatega tõusnud näiteks kantsleriks, siis ei ole mu vennal õigus oma valmisringkonnas kandideerida riigikogusse?!
Minu meelest on see lihtsalt põhjendamatu diskrimineerimine, mida maskeeritakse ennetustegevuse nimega ning mis peaks leevendama kellegi foobiaid.

Hannes Puidet
29. jaanuar