Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Alvar
Jaamu
24.01.2013

Lubada erakondade rahastamist ainult eraisikute ja eraettevõtete poolt.

Lubada erakondade ning valimiskampaaniate ja ka erakondade sihtasutuste rahastamist ainult erasektori poolt, kuid sealhulgas ka eraettevõtete poolt. Seega lõpetada igasugune riigi, munitsipaal ja nende osalusega ettevõtete poolne rahastamine. Selline lahend tekitaks ka valimiste vahepealsel ajal valijatest suurema hoolivuse, kuna nad vastavalt toetevad rahaliselt või ei. Samas laiendab huvigruppide toetust, sest ka ettevõtjaid on märkimisväärne hulk valijate seas ja nende huvidega arvestamine väljenduks rahalises toetuses. Rahastamine oleks kõigile selge ja läbipaistev. Igasugune riigi või munitsipaali poolne rahaeraldus on rahvale arusaamatu ja ebausaldusväärne. Laekuvale maksutulule oleks kindlasti parem rakendus.
Praeguse rahastamise juures on maksukoormus lihtsalt liiga suur: eraisikule tehtavalt väljamakselt tuleb tasuda kõigepealt käibemaks (kuna sellelt osalt rahast, mis ettevõttest välja läheb ja on maksustatava teenusena sissetulnud, tagastust ei saa); töötuskindlustus; ravikindlustus; tulumaks (kuigi selle saab eraisik deklaratsiooniga järgmisel aastal tagasi kui erakond on kantud MTÜde registrisse).

Missing Snapshot_20130107_1 Missing
Missing Marektamm-5 Missing Widescreen_(8)_3 Missing Missing Img_9504 Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile