Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Reet
Kokovkin
24.01.2013

Eesti saartele on vaja seadust, mis tagaks saarte jätkusuutliku arengu, teenuste tagamiseks vajaliku rahvaarvu, töökohtade, looduspärandi ja kultuuri säilimise.

Eesti suursaared - Saaremaa, Hiiumaa, Muhu - on Eruoopa Liidu mõistes saarelise staatusega, Eesti riigis aga võdsustatud mandriliste piirkondadega vaatamata saarte merelisele isoleeritusele. See on juba viinud rahvaarvu drastilisele langusele, mis ohustab omavalitsuslikku võimekust. Riik viib saartelt välja avalikud töökohad, ettevõtlus on häiritud meretõkkest, kultuur ja pärandkooslused hävivad.
Eesti väikessaarte seadusega on pööratud tähelepanu asustatud väikesaartele, suursaarte on arengutõkked on jäänud tähelepanuta. Ettepanek on välja töötada saarte seadus, mis sätestab eritingimused saarelise isloleerituse tasandamiseks.

link: saared.ee/?lang=et

Missing Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Img_9504 Missing Missing Vello Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Saartel on hea puhata,...

aga ka suuremad saared on probleemsed elanike vähenemise tõttu. Transpordi hind saartel sõltub kaugusest ja ajast, mis paneb ettevõtluse konkurentsivõime küsimärgi alla. Kui ei õitse ettevõtlus, ei ole töökohti ja elanikud kolivad Tallinna või Soome. Kui ei ole enam kohalikke, kes puhkajaid teenendavad, siis kaovad ka puhkajad. Usun, et saarte seadus on kõigile vajalik, nii saarte elanikele kui saarte sõpradele.

ܜllar Metsand
26. jaanuar