Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Avo Avo
Blankin
24.01.2013

Eesti vajab siseriiklikuid ümberkorraldusi

Eesti Vabariigi iseseisvust saab peagi 20+20 aastat.
Viimane 20 aastat - taasiseseisvusperiood - on olnud väga tegus.
Paraku peab tõdema, et muutuvas maailmas, sh ka Eestis kehtivad postulaadid kipuvad arengut pidurdama.
Eesti siseriiklik elukorraldus vajab muutusi, sest tänane ebastabiilsus - pean silmas viimaste aastate streike ja proteste - ei teeni meie riigi huve. Sestap ka kodanike aktiivsus riigikorralduslike atribuutide (sh seaduste) kritiseerimisel.
Olen jätkuvalt arvamusel riigi reformimise vajalikkuses. Seda enam, et ka heaks kiidetud Eesti Vabariigi järgmine Arengukava aastateks 2013-2022 kodanike ootusi (eriti väärtushinnanguid ja kodanike toimetulekut) üldjuhul ei käsitle.
Riigireform peaks sisaldama Eesti kui kodanike-keskse riigi Arenguvisiooni, sellest tulenevate muutuste loetelu ja ajagraafiku.
Usun, et kodanikeriigi ülesehitamist kehtiv Põhiseadus ei takista.

Mida hetkel teha saab?
Rahvakogu portaalis võiks Riigireform saada oma peatüki ja süsteemsetesse alajaotusesse (moderaatori poolt) üle kanda juba tehtud ettepanekud, et neid kaardistada ja arutelu jätkates "terad-sõkaldest" eraldada (nt: 1.valimised: visioon, konstruktiivsed ettepanekud, 2.palgasüsteem: visioon, konstruktiivsed ettepanekud jne).
Usun, et taolise lähenemine võimaldab kodanikualgatuse korras tehtud ettepanekutest kokku seada üsna kobeda nägemuse homsest Eestist.

Missing Missing Mina_2 Vello Facebook Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Toetan

... riigireformi. Eeskätt seetõttu, et näen kuhu on suundunud ministeeriumid ja eesti elanikud. Samas on see eeskätt rahvaarutelu ja visioon peaks saama kinnitatud rahvahääletusega. Ehk siis tänaseks pole loodud sellesk tingimusi. Eesti klubi alustab igaltahel oma arutelu eesti tulevikuvisioonist erudeeritud mentori käe all.

Hannes Toomsalu
24. jaanuar

peab olema julgust reformimiseks

see on hea mõte! Tahan rõhutada, et me ei tohi karta riiki kapitaalselt ümber teha, vähemalt teoreetilises arutluses peame olema väga julged

Allan Anniste
31. jaanuar