Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Andrel
Lokna
07.01.2013

Ministrid valitagu avaliku konkursiga.

Ministrid valitakse avaliku konkursiga ametisse 4 aastaks mis ei kattu riigikogu valitsus ajaga.
Tagab jätkusuutliku arengu, mitte iga erakond ei aja oma valimisvõidu korral erinevat suunda.
Ministrid vastutavad oma tegevuste eest sarnaselt eraettevõtete juhtidega, riigile ja rahvale tekitatud kahju tuleb kinni maksta, mitte uuele ametikohale asuda.

Aa0183157 Missing Ott_profiil Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Lauri_m6ek Aa0112662 Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Missing Meikar Missing Rainern%c3%a4gu 39107090296 Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Marektamm-5 Missing Missing Koala %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing 2467012 Top20 2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aarekasemets_lse_sociology100 Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Võimude lahusus

Ma ei saa aru, kuidas me üldse ei näe, et valitsuse kokkupanek parlamendi juhtkoalitsiooni poolt rikub võimude lahususe põhimõtet, mida juba Montesquieu pidas hädavajalikuks.

Meelis Kaldalu
22. jaanuar

Montesquieu

Võimude lahusus on seadusandliku, täidesaatva- ja kohtuvõimu lahus hoidmise põhimõte.

Võimude lahususe idee elemente sisaldus juba antiikaja Rooma vabariik. Uusajal käsitles seda ideed esimesena põhjalikumalt inglise filosoof John Locke, kes väitis, et seadusandlik võim tuleks jaotada kuninga ja parlamendi vahel. Moodsa vormi andis võimude lahususe põhimõttele Charles de Montesquieu oma teoses "Seaduste vaimust" (pr. k De l'esprit des lois), pidades vajalikuks riigivõimu kolmikjaotust seadusandliku, täidesaatva ja kohtuvõimu vahel. Esimest korda realiseeriti võimude lahususe põhimõte praktikas Ameerika Ühendriikide 1787. aasta konstitutsioonis (system of checks and balances).

link: et.wikipedia.org/wiki/V%C3%B5imude_lahusus

Meelis Kaldalu
22. jaanuar

oluline on oma ministeeriumi valdkonna hea tundmine

Minister peaks olem esmalt pädev ja teises järjekorras alles erakonna esindaja. Eeldaksin ministritelt rohkem apoliitilisust ja rohkem oma teema valdamist. Jah, on ka kantslerid, kuid ka nemad ei pääse poliitikast.

Kai Kaarna
08. jaanuar

Minister peab olema pädev

Laiade masside toetus ei taga veel populaarsema isiku sobivust vastavale ametikohale.Jutt on riigi juhtimisest, kui sellisest.Teema haakub ka maailmavaateliste erakondade ja parteide vajalikusega ühiskonnas.

v ä i n o Miil
08. jaanuar

Ministrid on valimised võitnu meeskond.

Seega peab võitja saama ka nad määrata.

Tarmo Kaldma
07. jaanuar