Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
25.01.2013

Kandideerides KOV valimistel tekib kohustus ka sinna tööle minna

Ettepaneku autor Henn Põldvee, saabus posti teel:
Kui kõrgema astme saadik kandideerib ka madalama astme valimistel ja osutub valituks, kaotab ta automaatselt kõrgema mandaadi ja peab asuma tööle uuele mandaadile vastavale kohale.

Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2011.08.18_015 Vello Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Imgp6928_daaliat_otsimas Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0114715 Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Valija ei saa otsust muuta, miks peaks saama kandidaat?

1) Valija petmine on see, kui tegelikult ei kavatsetagi ametisse astuda, sõltumata milliste võimuastmete vahel kandideerija otsuse teeb.
2) Oma toetust mõttekaaslastele (poliitilisele jõule) saab anda kandideerimata ja valijat eksitamata samaväärset kandidaati (eelistatud nimekirja ) oma toetajate hulgas aktiivselt ja nähtavalt propageerides.
3) Miks peaks seadus lubama valijat eksitada hääle andmisel? Valijal ei ole võimalust otsust muuta ega anda häält tingimuslikult. Kandideerija peab tegema kaalutud otsuse enne enda kandidatuuri ülesseadmist täpselt samamoodi ja ammugi mitte tingimuslikut (et sõltuvalt mis valimised tervikuna toovad).

Toivo Laht
26. jaanuar