Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
25.01.2013

Riigikogu liikmele ametiaja piirang

Ettepaneku autor Henn Põldvee, saabus posti teel:
Saadikuna saab töötada iga isik vaid 2 koosseisu.

Aa0183157 Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Imgp6928_daaliat_otsimas Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0114715 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Vello Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Saadik ei saa olla elukutse, küll peab olema elukogemust

1) Ühest küljest justkui pikem tegelemine ühel alal annab lootust kompetentsi kasvule, kuid teisalt tekitab ka harjumuse ja rutiini. Jah, staaziga saadik oskab paremini rakendada kodukorda, tajub paremini õigusvaldkonda - ehk nagu igas ametis staazi kasvuga - tajub paremini asja tehnoloogilist poolt. Kas aga tajub sellepärast paremini ühiskonda enda ümber, kelle suhtes ja kellele ta õigusruumi ja tegevuskeskonda reguleerib? Pigem oleks tarvis, et oleks aega teadmist ja tajumist kasvatada, et selle teadmise ja tajumisega uut muutuvat siis toetada.
2) Loodetavasti ei mõelnud ettepaneku tegija piirata üleüldse kogu aktiivse elu ajaks saadikuna töötamist kahele valimisperioodile, pigem ikka katkematult.

Toivo Laht
26. jaanuar

Rahvasaadik võib olla ametis seni kuni rahvas teda valib

Ma ei näe küll mingit takistust töötada seni kuni pädevus püsib. Eesti riik ei saa endale lubada kõikide saadikute väljavahetamist iga paari valimiskorra järel. Võib olla ainult siis kui saadikud hakkaksid pensioni saama reainimestega samaväärselt ja lõpetataks neile lahkumisrahade maksmine. Kogemustega, pädev rahvasaadik, kellel püsib valijate toetus on kulla hinnaga ja teda tasub hoida.

Raivo Blok
26. jaanuar