Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
25.01.2013

3 ideed

Ettepanekute autor Ants Verliin, saabus e-posti teel:
Riigikogus võiks olla poole vähem saadikuid, sest seadused on enamvähem olemas ja Euroopa liidu seadused on ülemuslikud.
Tähtsate otsuste jaoks võiks kokku kutsuda eriala tundvate isikute ajutise töögruppi kes pakkuks ikka asjalikke lahendusi.
Iga riigikogusse sooviv isik peaks omama kõrgharidust ja läbima testi mis määraks tema soovid kas Eesti riiki teenida või lihtsalt ennast hästi tunada.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Seadused ei ole valmis.

Seadusi on palju.Ilmselt liiga palju ja mitmedki nendest tuleb tühistada.
Suur osa seadusi on tehtud mitte kogu ühiskonna,vaid kitsalt mõne huvigrupi huvides.Need peab ümber tegema.Brüsselist tuleb ka pidevalt uusi direktiive.Me ei tohi neid automaatselt üle võtta,et mitte Eesti huvisid kahjustada.Mida kitsam ring otsuseid teeb,seda suurem on oht,et otsused ei tule head.Muuseas,me ise tegeleme siinsamas ja praegu just seaduste muutmise ja täiendamisega.

Toivo Kalmo
25. jaanuar

101 ei ole liiga palju.

Eesti rahval on põhiseaduslik õigus valida oma parlamenti kloune, seiklejaid ja pehmelt öeldes mitte eriti arukaid kodanikke, kes tegelikult ei ole võimelised riiki seadusandlikult valitsema. Seda õigust rahvas ka kasutab ja halvemail juhtudel võib olla nii, et ainult pooled saadikuist on oma kohal töövõimelised. Samal ajal on riigis paarkümmend ametikohta, millel põhimõtteliselt peavad olema rahva valitud esindajad. Kui nendel kohtadel on lollid või saamatud, siis oleks see riigile katastroof. Reeglina moodustatakse ka valitsus saadikutest. Seega Eesti riigi püsimiseks on vaja minimaalselt 30 – 40 tõeliselt asjalikku ja töövõimelist inimest. Selle valiku kokkusaamiseks ei ole 101 liiga palju.
Ülalpoolkirjutatu on inspireeritud ühe teeneka endise Riigikogu saadiku ja praeguse põhiseaduse autori raadioesinemisest mõned aastad tagasi.

Aadu Väli
27. jaanuar