Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Andres
Tori
07.01.2013

Kui rahvas valib riigikogu, siis kes valib riigikogu?

Rahva valitav organ, kirjutan meelega väikese tähega, riigikogu on parteide teadliku tegevuse tulemusel muudetud teisejärgulisteks moodustiseks, kus kitsas ring inimesi otsustab, kes pääseb, kes ei pääse ning see olukord peab muutuma. Kuna ameti annab partei, mitte rahvas, peab saadik arvestamagi eelkõige nendega, kes annavad ameti, siit riigikogu vähene teovõime, ahnus, rumalus ja moraalitus. Riigikogu vähest mainet näitavad kujukalt need patrteilased, kes asendusliikmetena saadiku koha vabanedes, loobuvad auväärsest ametist, sest nemad ei leia seal ei au, ega piisavat väärtust. Teen ettepaneku kõigepealt võrdsustada valimisringkonnad ning juhul kui ringkonnas enim hääli saanu loobub mandaadist, läheb see automaatselt üle mitte amorfsele, pigem valijate poolt maha hääletatud asendusliikmele, vaid järgmisele ringkonnas hääli saanud kandidaadile või toimuvad ringkonnas uued valimised. Ei mingeid parte, ega saadiku asendusliikmeid kuubis, ka ministrid ja linnapead võivad riigikogu liikmed olla. Rahva hääl, on jumala hääl ning isegi kui valimistulemused ei peaks mulle sellisel juhul meeldima, on rahvas põhjalikumalt rääkinud. Ei maksa alahinnata ja karta rahva oskust teha õige valik.
Et parteisi ja nende liikmeid ühendaks enam ühine maailmavaade, ja liikmeks astumine ei toimuks nalja pärast, või kellegi õhutusel peab suurenema liikmemaksu osatähtsus. Et seda otsustavalt parandada, tuleks riigilt eraldatavaid vahendeid vähendada selle summa võrra, mis liikmemaksudest jäi laekumata! Siis mõtleksid paljud erakonna liikmed järele, miks ma olen selle liige, loeksid läbi partei põhikirja või vastaksid küsimusele, olen ma õiges erakonnas või mitte.

Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Mina Missing 38525_423999983933_1630783_n Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

KOV ja venelased

Vastavalt põhiseadusele on Eesti Vabariik loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel tagamaks Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas ja hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Teadmata põhjusel on aga kohaliku omavalitsuse valimisel hääleõigus antud ka mitte-kodanikele. Narvas, Maardus, Kohtla-Järvel, Jõhvis jm on võimul venelased.

Eesti pealinnas, Tallinnas on juba üle kümne aasta võimul Venemaa mõjuagent - Edgar Savisaar.

Käesolev initsiatiiv tähendab Eestimaa venelaste käest tagasi võtmist: kohaliku omavalitsuse valimise seaduse kooskõlla viimist põhiseaduse ja keeleseadusega - mitte-kodanikelt hääleõiguse ära võtmist.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1103-kohalike-omavalitsuste-valimise-kord-pohiseadusega-kooskolla-haal-kodanikele

Kalev-Andres Rebane
21. jaanuar