Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Fredi_pilt Fred
Koppel
26.01.2013

Valija.ee - valimiste tagasiside valijale

Valimistel osalenu ei saa täna suuresti mingit tagasisidet. Riigikogu valimistel jaotatakse suur osa häältest ümber ja väga suur osa hääle andnutest ei näe enda valitud kandidaati Riigikogus. KOV valmimistel on asi sarnane - ainus tagasiside on tihtipeale ajalehekuulutus "tänud valijatele toetuse eest!"

Seega oleks tõepoolest hea kui valija saaks tagasisidet valmiste kohta - nagu testi sooritamise kohta elektrooniliselt. Keda valisin, kes tema asemel sai valituks, kelle poole pöörduda, kes on minu rahvaasemik? Lisaks valimisinfole saaks infot kandidaadi valimisprogrammi kohta, suhelda saadikuga (nii avalikult kui omavahel), või kasvõi aitäh-kirja valimistel osalemise eest. Täna seda tagasisidet ei ole ning tihtipeale jääb valija lihtsalt tühjade kätega ning järgmine kord minna ei soovi.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Fredi_pilt Pilt1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Veidi lisaks.

Ma arvan, et isiku valimisotsust ei tohiks kellelegi hakata näitama, kuid muu on OK.
Oleks tore, kui saaks veebi sisestada oma aadressi ja näha, kes sind kuskil esindab. Mida ta sinu jt heaks teinud on jne? Millal on avatud jututunnid (kõigile soovijaile korraga)?

Kai Kaarna
26. jaanuar

Lisakommentaar

Aitäh Kai. Loomulikult ei näe idee endas ette seda, et salajased valimised kaoksid. Mõte on ikka selles, et inimene saaks ise registrist järgi vaadata, kes on tema esindaja Riigikogus. Ka siis kui ta on valinud valimiskasti juures peaks olema võimalus sisestada näiteks nimi keda valisid ning saada seejärel info, kes on Su esindaja Riigikogus. Nt valisin Matti Maasika, aga tema ei osutunud valiktuks ning Minu esindaja on Peeter Päts

Fred Koppel
27. jaanuar

Lisaks eelmistele

Mina sooviksin e- riigi keskkonnast vaadata peale valimisi kas minu hääl on läinud arvesse ikka sellele persoonile või erakonnale kellele ma selle andsin e- valimistel.

Raivo Blok
28. jaanuar