Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Võim kohtadel kohalikele inimestele/valimisliitudele - erakonnad tegelegu riigiga

On korduvalt osundatud, et ei ole olemas keskerakondlikke torusid, reformierakondlikke külateid jne jne. Nagunii teevad kohtadel ilma inimesed, keda tuntakse ja keda elanikud/valijad usaldavad. Valdades ei ole oluline erakondlik kuuluvus - koostööd tehakse inimeste tasandil. Lausa naljakad on erakondlikud mängud, kus ühes vallas on koalitsioonis A ja B, naabervallas aga A ja B lausa sõjajalal jne.
Lastagu inimestel valdades oma asja ajada ilma erakondadeta ja nende peakontorite suunisteta. Kui erakonnad valdade juhtimises ei osaleks, oleks õhk valdades puhtam ka erinevatest poliitmängudest, sundparteitamistest, ühest erakonnast teise üleostmistest jms.
Mul ei ole pika kogemuse põhjal (sh ka HOLi esimehena) esile tuua ühtegi positiivset argumenti erakondliku vallavalitsemise toetuseks. Las inimesed tegelevad oma koduvalla juhtimisega ja erakonnad riigi poliitilise juhtimisega.
Usun, et Eesti suuremates linnades (eriti pealinnas) võib erakondade osalemine kohalikel valimistel olla lubatav. Selgeks tuleks aga teha, mis on linn ja mis mitte, sest mitmed linnad Eestis ei ole linnana tõsiseltvõetavad, aga see on eraldi teema.
Võim kohtadel kohalikele inimestele - erakonnad tegelegu riigiga!

Imgp0354 Missing Missing Missing Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Jaanus_nurmoja_2012_ruut Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Missing P8060970 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Aivar Missing Missing Missing Missing Missing Photo Missing Missing Missing 2012 Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Facebook Missing Missing Missing 38525_423999983933_1630783_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Imgp0026 Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Meie vallas

ongi nii. 19 volikogu liikmest on erakondliku kuuluvusega vaid 4 inimest (1 IRL, 1 KDL ja 2 SDP). Parteilist kallutatust ei teki, loodetavalt, ka edaspidi mitte. Sama sooviksin ka riiklikus mastaabis näha.

Haralt Rahupõld
09. jaanuar

KOV ja venelased

Vastavalt põhiseadusele on Eesti Vabariik loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel tagamaks Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas ja hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Teadmata põhjusel on aga kohaliku omavalitsuse valimisel hääleõigus antud ka mitte-kodanikele. Narvas, Maardus, Kohtla-Järvel, Jõhvis jm on võimul venelased.

Eesti pealinnas, Tallinnas on juba üle kümne aasta võimul Venemaa mõjuagent - Edgar Savisaar.

Käesolev initsiatiiv tähendab Eestimaa venelaste käest tagasi võtmist: kohaliku omavalitsuse valimise seaduse kooskõlla viimist põhiseaduse ja keeleseadusega - mitte-kodanikelt hääleõiguse ära võtmist.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1103-kohalike-omavalitsuste-valimise-kord-pohiseadusega-kooskolla-haal-kodanikele

Kalev-Andres Rebane
21. jaanuar

Ka erakondlased võivad valimisliitudes kandideerida

Erakondade osalemine valimistel võiks siiski lubatud olla, aga miks mitte erinevate valimisliitude nimekirjades. Erakonna liikmed ei mõtle ju absoluutselt kõigis küsimustes ühtmoodi. Kohalike küsimuste puhul eiriti.

Aet Kiisla
07. jaanuar

Parteilane on valimisliidus “trooja hobuseks”.

Kindlasti on igal inimesel oma arvamus ja nii peabki olema.Parteiladvikud aga ei arvesta oma liikmete arvamust.Isegi kui partei liige on mõnes valimisliidus, nõutakse,et ta täidaks parteiladviku otsuseid.Kui partei liige keeldub täitmast neid korraldusi,siis visatakse ta parteist välja (tean taolist juhust).Sellepärast ongi mõistlik pilet ära anda ja minna puhta südame ning helgete mõtetega valimisliitu.

Toivo Kalmo
08. jaanuar