Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Marika
Käbin
26.01.2013

Valimisreklaami tuleks rahastada vaid riigikassast

Valimisreklaami-propagandat tuleks rahastada riigikassast selle raha arvel, mis praegu makstakse erakondadele. Ülesseatud kanditaatide arv peaks olema piiratud igale parteile kandideeritavate kohtade arvuga (Riigikogu puhul 101). Riigihanke korras tuleks kõigile valimistel osalevatele parteidele trükkida nende kandidaate ja seisukohti tutvustav valimisleht (või lehed, mis kandidaatide ja kohalike valimiste puhul ka seisukohtade, sihtide osas ringkonniti erineksid). Riigihanke korras viiakse need lehed ka kõigile valijatele kätte. Raadios-, televisioonis- lastakse eetrisse, ajalehtedes avaldatakse riigi rahakotist rahastatud debatte, mis võimaldaks esinemise võrdsetel alustel. Muud reklaami ei oleks. Lubatud oleks vaid kandidaatide isiklik nn ukselt-uksele agitatsiooni, mille käigus oleks keelatud valijatele igasuguse „nänni“ andmine, väljategemine, jne Valijatele võiks jagada vaid juba mainitud valimislehti.
See tagaks parteidele võrdse valimisreklaami ning aitaks vältida “äraostmist”. ja parteide musta rahastamist

Missing Missing Missing Missing Vello Triin_veber Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kampaaniad olgu ilma reklaamita.

Olen ettepaneku autoriga samal arvamusel.Arvan ainul,et lehekestest jääb väheks,kuid poleks suur vaev ka väikesed raamatukesed trükkida.Kuna samad asjad oleksid netis üleval,siis paljud valijad trükimaterjale ei soovikski.Kandidaatidelt tuleb nõuda,et nad ei teeks reklaami,vaid räägiksid ainult oma plaanidest ja nende saavutamise teedest.

Toivo Kalmo
28. jaanuar