Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Erkki
Laidinen
07.01.2013

Riigikogus "istumine"

Riigikogus ei saa "istuda" üle kahe aja järjest. Aeg on näidanud, et paljudel inimestel kes üle kahe aja riigikogus "istuvad" kaob justkui reaalsustaju ja muututakse väga eluvõõraks. Kui enne oli inimesega justnagu kõik korras ja tema jutt oli igati loogiline ja arusaadav, siis üheksandal aastal muutuvad teod ja jutt arusaamatuks.

Aa0183157 Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Eugen_veges_naermas Aivar %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Img_7421 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2467012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing _dr_0296 Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Olev_vaher_3 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Img_6183small Missing Missing Missing Missing Missing Missing Pilt028 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Ohmmmm Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing 12231033_kmwre2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 38525_423999983933_1630783_n Missing Photo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Img_1227 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 312059_256700954361669_6286429_n
Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Rainern%c3%a4gu
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

KOV ja venelased

Vastavalt põhiseadusele on Eesti Vabariik loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel tagamaks Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas ja hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Teadmata põhjusel on aga kohaliku omavalitsuse valimisel hääleõigus antud ka mitte-kodanikele. Narvas, Maardus, Kohtla-Järvel, Jõhvis jm on võimul venelased.

Eesti pealinnas, Tallinnas on juba üle kümne aasta võimul Venemaa mõjuagent - Edgar Savisaar.

Käesolev initsiatiiv tähendab Eestimaa venelaste käest tagasi võtmist: kohaliku omavalitsuse valimise seaduse kooskõlla viimist põhiseaduse ja keeleseadusega - mitte-kodanikelt hääleõiguse ära võtmist.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1103-kohalike-omavalitsuste-valimise-kord-pohiseadusega-kooskolla-haal-kodanikele

Kalev-Andres Rebane
21. jaanuar

Terje

Olen minagi sellele asjale mõelnud ja arvan samuti, et üle kahe korra ei tohiks Riigikokku kandideerida. Lisaks ei peaks Riigikogu liige olema palgaline ametikoht, vaid pigem auamet. Tullakse istungile, siis kui on vaja ning selle päeva eest makstakse saadikutele päevaraha ja sõidukompensatsiooni, nii nagu kohaliku omavalitsuse volikogu liikmele.

Terje Kaur
07. jaanuar

Teised ka

... ja teised tahavad ka istuda :) ning lisaks värskeid ideid tuua. See vähendaks ka korruptsiooniohtu, et mingi seltskond arvab, et istub ettevõtte nimetusega Eesti AS nõukogus ning "asjad aetakse korda oma poiste kambas".

Erkki Laidinen
07. jaanuar

Kvaliteet?

Tänast ja ka tulevast poliitilist olukorda ei paranda sääraste piirangute seadmine. Kust pärineb arvamus, et jutt ei ole enam loogiline ja arusaadav? Riigikogulased kes on juba kolmandat ametiaega on kindlasti oma eelisteemadel tugevad ning see lisab tööle kvaliteeti.

Rainer Lusmägi
18. jaanuar