Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Johannes
Valk
26.01.2013

Varias esitatud ettepanekud võrdsustada teiste teemagruppide omadega.

Siin on tehtud kõige rohkem ettepanekuid ja nendele reageerimine kuidagi teisiti oleks ebademokraatlik. Analüütikute poolt läbi töötatavate ettepanekute piiramine teatud teemaderingiga näitab, et tegelikult ei olda huvitatud tehtavate ettepanekute alusel oluliste muudatuste tegemisest riigis.
Katlast saame auru välja lasta, ilma, et midagi halba juhtuks, lõpmatul arvul kordi. Ühiskonnas tekkinud pingete korral võib aga ühel hetkel „katel lõhkeda“. Seetõttu ei tohiks seada piiranguid tehtavate ettepanekute eelneva eitamise näol.
Viimane näitaks antud juhul oluliste muudatuste tegemise osas tegeliku huvi puudumist.
Harta 12 esitatu alusel on probleem ühiskonnas sedavõrd suur, et üksikute valdkondade „disainimisega“ ei suuda me seda lahendada. Seda juhul kui eesmärgiks on üles ehitada demokraatlik, madala korruptsioonitasemega õigusriik. Kui selline eesmärk puudub, siis pole muidugi vahet ...

Missing Missing Missing Missing Missing Mina_002 Missing Missing Missing Vello Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

VARIA ettepanekud automaatselt kanda uude VOORU.

kuna rahvakogu jätkab ka peale neid 5 teemat, siis võiks keegi (moderaatorid, tudengid vmt) olemasolevad ettepanekud süstematiseerida ja kanda rohkem kõneainet leidnud ning edasist arutelu vajavad teemapüstitused edaspidi sobivasse uude vooru KOKKUVÕTLIKULT. Eks igaüks saab ka edaspidi sõna võtta ja täiendada.

Ja ka edaspidi võiks VARIA alles jääda.

Kai Kaarna
26. jaanuar