Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Avo Avo
Blankin
26.01.2013

Kehtestada kohustuslikud eraldised sotsiaalsfäärile

Teha kohustuslikuks 3-5% eraldised kõikide juriidiliste isikute investeeringutelt, et ehitada, välja arendada ja hoida korras sotsiaalhoolekande objekte maapiirkondade tõmbekeskustes.
Põhjendus: kõik investeeringud vajavad infrastruktuuri ja sotsiaalsfääri teenuseid. Kusjuures sotsiaalsfääri arendamine on jäänud vaid omavalitsuse ja riigi õlule.

Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Pilt
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Pooldan, kuid nö vabatahtlikult

Kas ettevõtjad seda vabatahtlikult ei võiks teha? Mitte ükski? Usun, et juba tehakse. Õnneks kirevad vaid vähesed. ;)

Edaspidi võiks olla ettevõtte kodulehel info, missuguseid sotsiaalhoolekande objekte (mõtlen selle all nt järgmisi: lastekodud, haiglad, apteegid, perestikabinetid, kauplused väikestes külades jne) keegi toetab ja mis summas ja kui tihti. Kas see võiks olla lahendus?

Kai Kaarna
26. jaanuar

See on uus maks,piisab praegustest

Soovitan esmalt valitsusliidule ikka praeguse maksumaksja raha arukat kulutamist!Kokkuhoiu kohti on küllaga alates isepaljuneva valitsemisaparaadi kahandamisest,EAS,Kredex, jne kaudu "kosmosesse" lähetatud varanduste kinnipüüdmisest,4-ja erakonna ülalpidamisest jne.Meenutada tasuks ka 4-ja erakonna aastatagust DASA 900000 -e himustamist ,et meile demokraatiat selgitada.Üldsuse pahameele tõttu sellest ilma jäi ja aastalõpus hoopis väljamaale laiali lasi jagada! Aga Eesti maaelu laguneb-hääbub ning riigil on palju kasumlikke ettevõtteid küll,mis tarmukate parteisõdurite juhitud nõukogude kaudu saaksid alustada Kirde-Kagu-Lõuna Eesti kaugemate külade elule tagasivõitmist!

Toomas Laanpere
26. jaanuar

Tulumaks

See ei erine ju millegi poolest ettevõtte tulumaksust. Viimase eelsitest -puudustest on palju heietatud ja ilmselt sõltub igaühe suhtumine temasse oma poliitilistest veendumustest. Isiklikult olen küll tema vastu. Aga ma ei mõista, milleks on vaja ammu teada/tuntud asi sel viisil ümber nimetada?

Neeme Danziger
28. jaanuar