Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Toomas Kümmel Riigikogu VEB fondi uurimiskomisjoni liikmeks

Erakond Eestimaa Rohelised teeb ettepaneku, et Riigikogu VEB fondi uurimiskomisjoni liikmeks kaasataks ka VEB fondi teemat hästi valdav ajakirjanik Toomas Kümmel, rahast ilmajäänud Eesti ettevõtete esindajad ning sõltumatud asjatundjad. Nende kaasamine suurendab lootust, et komisjoni töö on avalik ning vassimiste ja valetamiste jada saab lõpuks katkestatud. Riigikogu liikmetel on võimalus avalikult näidata kaasamist ja rahva tahtega arvestamist, millest nad nii palju räägivad.
Küsimused, millele me kindlasti tahame uurimiskomisjonilt vastust saada, on lihtsad.
Kellele oli kasulik dokumentide teadlik võltsimine Eesti Pangas ja milline oli see kasu? Kes on need Eesti Vabariigi kodanikud või nendega seotud äri- või mittetulundusühingud, kes vastavast tehingust kasu on saanud?
Kuna kõlanud on väited, et 32 miljoni dollari tehing oli kasulik Eesti riigile, siis soovime teada, millal ja kuipalju sellest summast laekus Eesti Vabariigi riigieelarvesse ja/või VEB fondi?
Kuna tehingu aluseks oli võltsitud nõudekirje VEB fondis, siis oleks ka tehingu tulem pidanud laekuma VEB fondi ning see oleks pidanud jaotatama kõigi fondi osaliste vahel proportsionaalselt vastavalt osalusele. Miks see nii polnud, kes personaalselt selle eest vastutab ja kes hüvitab kahju?
Millised on rajataguste info valdajate võimalused survestada tehinguga seotud Eesti Vabariigi kodanikke?

Ühtlasi on see ettepanek täiendada Riigikogu kodukorda käsitlevat seadusandlust nii, et komisjonide koosseisudesse kaasataks alati ka sõltumatuid asjatundjaid.

link: www.erakond.ee/

Facebooki_uus_pilt Missing Missing Missing Toomas-kymmel Missing Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2003.01.20.passipilt Missing Vello Missing Missing Missing Erakond96 Heli_koit Mina Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile