Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Siduda presideni ja peaministri amet: president oleks samaaegselt peamininister.

Eesti on väike riik ja on ebaotstarbekas pidada üleval mitut dubleerivat meeskonda. Seega on õige presidendi ja peaministri amet ühendada. President valitakse üldrahvalikel valimistel ja temal on õigus moodustada valitsus. Näiteks USA-s on selline süsteem igati efektiivne ja toimiv.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Aivar Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing 2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0314305 Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Mati
Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Marektamm-5 Missing Missing Missing Img_1396-tinz Widescreen_(8)_3 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2467012 Top20 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Autori arvamus

Kahjuks ei ole siiani president seda tasakaalustavat rolli kasutanud, olgugi, et kaalud on ammu tasakaalust väljas. Seega sisutühi argument. Kuna president valitakse eraldi Riigikogust, siis on ka presidendil õigus ise koostada oma valitsus ja ei pea seejuures arvestama Riigikogu enamusega. USA-s asi toimib juba kaua aega, miks peaks meil see teisti minema?! Selle kasuks räägib argument, et Eesti rahvaarv on nagu poole Pariisi linna oma. Imselgelt tuleb administratiivseid kulusid piirata kui me üldse tahame riigina edasi eksisteerida. See on üks koht, kus seda teha.

Mati Vää„rtnõ•u
08. jaanuar

Ettepanek ei soosi võimude tasakaalu

Presidendil on praegu oluline tasakaalustav ja järelkontrolli roll; kui peaminister teeb sigadusi ja tal on parlamendis enamus, siis on praegu vaid presidendil võimalus mõjusalt sekkuda.

Marek Tamm
08. jaanuar