Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Toomas
Laanpere
27.01.2013

Õiglusnõuniku institutsiooni loomine

Austatud Rahvakogu! Ja selle teema külastajad!
Õiglusnõuniku institutsioon ÕI on vajalik ühiskonnas sügavat rahulolematust põhjustava üha enam vohama hakanud seadustatud ebaõigluse pidurdamiseks.ÕI ülesandeks on pehmendada,ideaalis kõrvaldada,võimuladviku ja selle lähema sõpruskonna "säravamate"JOKK skeemide põhjustatud rahulolematust ühiskonna ülejäänud osas.Teemade ringi kuuluks õigusemõistmise organite loidus,Justiitsministeeriumi enese imetlemine-meil on õigusriik,Rahandusministeeriumi apaatsus taevani küündivate valitsemiskulude piiramise vastu,hämara rahajagamise lõpetamise vastu lugematute fondide kaudu,ka ~400-le statistika ametnikule uue kalli "kodu" ehitamine jne. Seda ajal kui 7% meist alla vaesuse piiri elab ning ridamisi maakoole ja pääste komandosid rahapuudusel suletakse!
ÕI peab olema kaitstud võimuladviku mõju eest.Õiguskantsler Jõks kaotas oma töökoha põhiseaduse "väära" tõlgendamise eest,Teder lubas nüüd aga rahumeeli parteisõdurid riigiettevõtteid kummitama.
ÕI vajab paiknemiseks kohta,lihtsat tegevusjuhist,veidi vahendeid tegutsemiseks ning õigusi.Kõik need tingimused on lausa kuhjaga vastavatel organitel kuid nende alalhoidlikkusest ,osalt elukaugusest ja võimuliidu mõjusfääris asumisest tingitud loidus teeb neilt õigluse nimel murrangulise tegutsemise ootamise ka lähitulevikus lootusetuks.
Oma legitiimsusega uhkeldav kuid reitingu põrmu langemist mitte märkav võimuliit ühelt poolt ja rahulolematusest pulbitsev ühiskonna ülejäänud osa vastasseis kahjustab tervist,hukutab iivet,pidurdab riigi kohandumist muutuva välisilmaga ja toidab pettumust oma riigi(valitsejate) vastu.
Kasvanud rahulolematus ühiskonnas annab uue võimaluse seni sellesse pigem leige suhtumisega silmapaistnud presidendil rahvale lähenemiseks.Tal tuleks leida õiglusnõunik,samas loobuda sellistest,kes pidasid heaks tooniks oma "vapruse"(või solvumise) näitamiseks alavääristada erinevate ühiskonnakihtide rahulolematust,sh Harta 12 koostajaid, selle sisu ja üldse ilmumist.See persoon peaks tulema väljaspoolt võimuladviku mõjusfääri,pidama inimest tähtsamaks väänatud seaduse tähest ning mitte heituma tänase RK põhiseaduskomisjoni imestust tekitavatest seisukohtadest,tõlgitsustest. Tema mõjusaim vahend vildakate nähtuste mõjutamiseks on aktiivne koostöö uuriva ajakirjandusega,perioodiline tarmukas esinemine ETV-s ja kõige selle komplekside vaba selgitamine presidendile. Järjekindel avalikustamine on senise praktika kohaselt ainus,mida võimuladvik üldse arvestama pidanud on.Aga sedagi harva!
ÕI ellukutsumine oleks peaaegu mitte midagi rahalises väljenduses ja suhteliselt "tormikindel " teda põhiseadusega rünnata võiva võimuladviku vastu.

Aidakem presidendil mõista selle vajalikkust!

Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile