Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Ülle
Schmidt
27.01.2013

Lõpetada erakonnaliikmete nimekirjade avalikustamine.

Inimese kuulumine erakonda peaks olema maailmavaate, väärtushinnangute teema. Erakonda ei peaks aus inimene kuuluma selleks, et töökohta saada. Ja tavainimese maailmavaate avalikustamine riigiinstitutsioonide poolt ei ole õige ja on ilmselt vastuolus Põhiseadusega.
Minu väärtushinnangud on minu isiklik asi, mida vaid oma soovi järgi avalikustada soovin - millal ja kellele, valin ise.
Iseasi on soovi korral avalikult poliitikakujundamises kaasalöömise puhul - kandideerides valimistel, oma partei poolt kuskile nõukogusse, komisjoni vms. kohta soovitatult on loomulik, et erakonnakuuluvus avalikustatakse, sest siis ollakse avaliku elu tegelane.
Selgituseks - kõigi erakonda kuulujate avalikustamine tähendab, et igas asutuses võidakse äriregistrist järele vaadata, kas töölesoovija/dokumenditaotleja/teenuseosutajaks kandideerija/mingiks tegevuseks ametliku loa taotleja/ jne. "valesse" erakonda ei kuulu (et talle siis negatiivne vastus anda)
Partei liikmete nimekirjade avalikustamine ongi viinud sundparteistamiseni.

Missing Missing
Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Vello Missing Passipilt_eero_rang Heli_koit Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

.... kuid erakondade juhtpersoonid peaksid olema avalikud

Avalikult peaksid igale kättesaadav olema erakonna liikme haridus ja töö kogemus kui ta kandideerib kuhugi valitavale ametikohale. Hetkel võime lugeda internetist kõike keskerakonna juhtide häridusest kuid mitte sõnagi ühegi teise erakonna juhtpersooni haridusest.

Raivo Blok
28. jaanuar